Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jaroslavičtí hasiči mají nové auto

30. 11. 2020

Aktuality

18

Zlín – Jednotce dobrovolných hasičů ze Zlína – Jaroslavic bude sloužit nový Ford Tranzit.

Nový Ford tranzit poslouží hasičům

Zlín – Jednotce dobrovolných hasičů ze Zlína – Jaroslavic bude sloužit nový Ford Tranzit. Klíče od auta převzal jejich velitel Petr Čech z rukou náměstka primátora města Zlína Aleše Dufka.

Jsem rád, že se podařilo zajistit finance právě pro dobrovolné hasiče. Jaroslavičtí hasiči disponovali do dnešního dne dvacet let starým vozem Nissan Patrol, takže si nový vůz nejenom zasloužili, ale i kvůli častým opravám opravdu potřebovali. Nové vozidlo budou jako doposud využívat k přepravě jednotky k mimořádným událostem, a také k neméně důležité činnosti – práci s mládeží – a s ní spojené přepravě mladých hasičů na soutěže,“ uvedl Aleš Dufek.

Na pořízení devítimístného vozidla Ford Tranzit byla čerpána dotace Ministerstva vnitra – generálního ředitelství HZS ČR ve výši 450 tisíc korun a dotace z  Krajského úřadu Zlínského kraje ve výši 300 tisíc korun. Statutární město Zlín pořízení vozidla dofinancovalo částkou bezmála 440 tisíc korun.

V roce 2020 fungovalo u statutárního města Zlína celkem 13 akceschopných dobrovolných jednotek sborů dobrovolných hasičů umístěných v rámci plošného pokrytí zejména v místních částech města Zlína. Jednotka dobrovolných hasičů v Jaroslavicích je navíc předurčena k plnění specifických úkolů ochrany obyvatelstva, například se může jednat o zabezpečení evakuace nebo nouzového přežití obyvatelstva a další související úkoly. V současnosti má jednotka 17 členů.

 

 Foto: Jan Salač

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru