Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jaroslavl a Zlín. Obě města spojuje vášeň pro hokej

3. 10. 2017

Aktuality

12

Zlín – Vášeň pro hokej, jedinečná architektura plná červených zdí nebo průmyslová současnost a minulost. Hodně společného mají ruská Jaroslavl a Zlín...

Delegace z ruské Jaroslavle

Zlín – Vášeň pro hokej, jedinečná architektura plná červených zdí nebo průmyslová současnost a minulost. Hodně společného mají ruská Jaroslavl a Zlín, jak se ukázalo během dnešního setkání představitelů obou měst v prostorách zlínské radnice.

Viacheslav Gavrilov, zástupce primátora Jaroslavle, se jako historik velmi zajímal o minulost Zlína. Řadu dotazů měl i k péči o zeleň a městské lesy. „V našem městě je zeleň velkým tématem. Počátkem devadesátých let minulého století byla péče o ni zanedbána, což v posledních letech napravujeme. Chceme se dozvědět co nejvíce o tom, jak se o ni staráte ve Zlíně,“ sdělil Viacheslav Gavrilov. „Zájem o zlínské zkušenosti nás potěšil. Probrali jsme toho nakonec hodně z různých oblastí. A shodli jsme se na tom, že politici mají především za úkol na počátku otevírat dveře, dávat lidi dohromady, aby se potkávali a spolupracovali. A pro tuto spolupráci poté vytvářet co nejlepší podmínky,“ konstatoval zlínský primátor Miroslav Adámek.

V Jaroslavli i ve Zlíně je sportem číslo 1. hokej. Setkání na radnici se proto účastnil také Martin Hosták, generální manažer zlínského klubu. „Zaujalo mě, že v Jaroslavli budují moderní hokejové centrum. To nás určitě zajímá, stejně jako možná spolupráce s tamním klubem,“ prohlásil.

Návštěva delegace z Jaroslavle bude pokračovat i zítra, kdy se hosté seznámí se zlínskou zelení a péčí o ni.

Jaroslavl je jedním z nejstarších ruských měst, nachází se asi 250 kilometrů od Moskvy. V současné době má cca 600 tisíc obyvatel. Historické centrum se nachází na soutoku řek Volha a Kotorosl a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Část své profesní kariéry zde strávila Valentina Těreškovová, první žena ve vesmíru.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru