Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jdete na radnici? Podívejte se na vitrínu věnovanou H+Z

27. 4. 2017

Aktuality

5

Zlín – V budově radnice na náměstí Míru je nově k vidění výstavka věnovaná 70. výročí startu první cesty po světě inženýrů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda.

Výstavka je věnovaná slavným H+Z

Zlín – V budově radnice na náměstí Míru je nově k vidění výstavka věnovaná 70. výročí startu první cesty po světě inženýrů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Exponáty, které zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy, jsou umístěny ve vitríně v prvním patře, hned vedle kanceláře primátora.

„Město Zlín se tímto počinem připojuje k oslavám tohoto slavného cestovatelského výročí, uvedl primátor Miroslav Adámek. Výstavka bude k vidění až do konce srpna.

Slavní H+Z jsou držiteli prestižní Ceny města Zlína. Miroslavu Zikmundovi byla udělena v roce 1993 za „popularizaci Československa v poválečném světě při společných cestách s Jiřím Hanzelkou, za literární publicistickou a filmovou tvorbu, která je výraznou součástí osobité podoby kulturního prostředí města, za věrnost městu Zlínu a veřejnou podporu jeho pozitivních aktivit.“ Jiří Hanzelka cenu obdržel v roce 1999, a to za „významnou propagaci naší země na společných cestách světem s ing. M. Zikmundem. Za podporu vzájemné úcty a respektu mezi národy obsaženou v jejich publicistickém díle. Za trvalý vztah k městu Zlínu, který projevil mimo jiné společným darem objektu dodnes sloužícího postiženým dětem a archivu, jenž se stal základem pozoruhodné expozice v Muzeu jihovýchodní Moravy.“

Připomínka 70. výročí startu první cesty H+Z, která vedla Afrikou a Jižní a střední Amerikou, je hlavním tématem letošního festivalu NEZNÁMÁ ZEMĚ, který ve Zlíně probíhá až do pátku 28. dubna. Tento svátek cestování se tradičně koná za významné podpory města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru