menu
zavřít

Je tady Adventní Zlín 2022

24. 11. 2022

Aktuality

693

Zlín – Už tuto sobotu 26. listopadu 2022 začíná Adventní Zlín 2022.

Týden před zahájením tradičního řemeslného jarmarku otevřou prodejci na náměstí Míru dřevěné stánky s grilovanými specialitami, langoši, bramboráky, uzeninami, sýry a také s neodmyslitelnou sladkou nabídkou. Zkrátka nepřijdou ani milovníci horkých nápojů, ať už dobré kávy, čokolády, svařeného vína nebo vánočního punče. K zakoupení budou variace punče s příchutí i v jeho tradiční receptuře. Děti čeká každý den akce a dospělé návštěvníky koncert. Stánky s občerstvením budou během adventu otevřené od 10 do 22 hodin.

Rozsvícení stromu

První adventní neděli se na náměstí u radnice rozsvítí vánoční strom. Před samotným Andělským rozsvícením vánočního stromu, které je naplánováno na 17:45 hodin, vystoupí od 15 hodin folklorní soubor Vonička, cimbálová muzika Paléska a Dětský pěvecký sbor Čamlíci a Carmina Bona. Sváteční podvečer uzavře Jaroslav Uhlíř s Kapelou.

Vánoční řemeslný jarmark

Vánoční řemeslný jarmark začne 3. prosince 2022 a bude probíhat denně od 9 do 18 hodin. Kromě pestré nabídky řemeslných a rukodělných výrobků a vánočního sortimentu bude pokračovat doprovodný program. V plánu je řada koncertů a folklorních vystoupení, dílničky a kino pro děti, divadelní představení, podívaná na práci ledových sochařů, floristická dílna s Charitou, a mnoho dalšího. Návštěvu jarmarku přislíbila nebeská i pekelná návštěva, nebude tak chybět Mikuláš, andělé ani čerti a děti se tak mohou těšit na nadílku a čertovskou diskotéku. I letos si mohou Zlíňané společně zazpívat koledy. Umožní jim to, tradiční podvečer Česko zpívá koledy s Deníkem. Nejinak je to s předáním Betlémského světla na náměstí Míru, o které se stejně, jako každý rok i letos postarají zlínští skauti.

Předvánoční trh potrvá do 23. prosince 2022 a v jeho průběhu dojde i na dobré skutky. Do programu je totiž zařazeno několik charitativně zaměřených akcí, jež se stávají součástí zlínských předvánočních jarmarků.

Povánoční akce

Některé stánky s nápoji a stodola s živou hudbou zůstanou na náměstí Míru až do 1. ledna 2023. Denně od 17 hodin se tady uskuteční koncert. Na Štěpána od 16 hodin navíc ožije na náměstí Míru příběh narození Ježíše Krista v podání zlínských farníků. V neděli 1. ledna 2023 pak zakončí vánoční období a přivítá nový rok 2023 Novoroční ohňostrojová afterparty.

Podrobný program je uveden zde: Program Adventní jarmark 2022

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru