Česky

Česky

English

menu
zavřít

Je to tady! Zlín vyhrál Rákosníčkovo hřiště

6. 3. 2017

Aktuality

49

Zlín – Měsíční hlasování Zlíňanů v soutěži o Rákosníčkovo hřiště bylo úspěšné. Zlín se stal jedním z deseti měst, ve kterém vyhlašovatel soutěže – společnost Lidl – letos vybuduje Rákosníčkovo hřiště.

Rákosníčkovo hřiště

Zlín – Měsíční hlasování Zlíňanů v soutěži o Rákosníčkovo hřiště bylo úspěšné. Zlín se stal jedním z deseti měst, ve kterém vyhlašovatel soutěže – společnost Lidl – letos vybuduje Rákosníčkovo hřiště.

Než se město rozhodlo vstoupit do soutěže, vybralo konkrétní pozemek, na kterém by se hřiště dalo vybudovat. Při jeho výběru se Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína řídil soutěžními pravidly – tedy vybíral pozemek v blízkosti jedné ze dvou prodejen Lidlu ve městě.

Pro případ výhry jsme vybrali stávající hřiště č. 87 v městské části Obeciny XIII, které bylo určeno k rekonstrukci. Z velkého množství veřejně přístupných hřišť, která statutární město Zlín spravuje, se ročně podaří zrekonstruovat jen pár z nich. Spousta tak na rekonstrukci teprve čeká. Jsme rádi, že díky hlasům našich obyvatel a společnosti Lidl vznikne na Obecinách nové, moderní a plně vybavené hřiště,“vysvětlila Kristýna Králová, inspektorka dětských hřišť Magistrátu města Zlína.

Výběr pozemku, na kterém se dá okamžitě budovat, byla nepsaná nutnost pro případ výhry. Kýžený výsledek však přinesla až aktivní účast obyvatel Zlína, kteří po celý měsíc únor zasílali své hlasy. Zlín se díky nim umístil na druhém výherním místě s počtem 10 906 hlasů. V kategorii měst od 25 001 do 100 000 obyvatel ho předstihlo pouze město Děčín s počtem 13 305 hlasů.

Chtěl bych poděkovat všem obyvatelům našeho města, kteří se spojili pro dobrou věc a neúnavně každý den hlasovali. Obzvláště bych chtěl poděkovat kanceláři místní části Obeciny, která odvedla kus práce,“ sdělil Milan Smola, vedoucí Odboru školství Magistrátu města Zlína.

Dětské hřiště se symbolem pohádkového skřítka Rákosníčka nabídne dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku a nebudou chybět ani houpačky, kolotoč a klidovou zónu doplňující domeček. Novinkou je houpačka pro nejmenší děti. Oplocené hřiště má zázemí laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

Rákosníčkova hřiště jsme začali stavět před pěti lety a za tu dobu jsme postavili po celé republice 69 hřišť v celkové hodnotě 103,5 milionu korun. O tato hřiště je stále velký zájem a nás těší, že pro města, ve kterých jsou naše prodejny, můžeme udělat i něco navíc,“ uvedla Zuzana Holá, mluvčí společnosti Lidl.

Více informací o projektu a výsledcích na: www.lidl-rakosnickova-hriste.cz/vysledky/

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru