Česky

Česky

English

menu
zavřít

Je tu další ročník akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Zapojit se může každý

16. 9. 2021

Aktuality

17

Zlín – Hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day je sobota 18. září 2021.

Do úklidové akce se může zapojit každý

Zlín – Hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day je sobota 18. září 2021. Letos v tento den proběhne již čtvrtý ročník této největší dobrovolnické akce na světě. Úklidy ale probíhají v rámci této iniciativy průběžně během celého roku.

Zapojit se do úklidu a přidat tak ruku k dílu může každý. Stačí i zvednout odpadek, který není v koši nebo v popelnici a znečišťuje tak naše životní prostředí. Pokud se však dobrovolníkům podaří posbírat větší množství odpadu, je nutno jej odevzdat ve sběrném dvoře nebo využít veřejné nádoby pro komunální odpad na území města,“ uvedla vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Vladimíra Pavlovová.

Zájemci, kteří by se rádi zapojili do úklidu organizovaně, mohou najít místa v blízkosti svého bydliště na webu www.uklidmecesko.cz. Na něm je také možné zjistit podmínky spolupráce, pokud se někdo rozhodne, že sám úklid zorganizuje, nebo by chtěl jiným způsobem akci podpořit. Během podzimních úklidů je vyhlášena soutěž o nejhezčí fotografii a video z úklidů. Své výtvory je třeba zaslat nejpozději do neděle 17. října 2021 do uložiště na zmíněném webu.

Ke kampani, Ukliďme svět, se zapojilo například i sídliště Obeciny, ve Zlíně. V neděli 19. září od 14 hodin se tady budou sbírat shnilá jablka. Dobrovolníci tak společně připraví čisté prostředí na 16. ročník Jablečných Obecin!

Sraz je ve 14 hodin u prodejny ENAPO. Kbelíky a rukavice budou k dispozici,“ vzkázali organizátoři.

Od roku 2018, kdy proběhl první celosvětový úklid, se do úklidů zapojilo celkem 50 miliónů dobrovolníků ze 180 zemí světa, kterým se podařilo, z přírody odstranit na 280 tisíc tun odpadů. Během letošního roku v České republice, proběhlo již na 1800 úklidů, do kterých se zapojilo přes 40 tisíc dobrovolníků. Stovky dobrovolníků také pomohly během července uklidit nepořádek z rozlehlých polí v okolí obcí Hrušky, Moravská Nová Ves a Mikulčice, který za sebou zanechalo tornádo.

Více informací o odpadovém hospodářství v našem městě: Odpadové hospodářství | OFICIÁLNÍ STRÁNKY MĚSTA ZLÍNA (zlin.eu)

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru