Česky

Česky

English

menu
zavřít

„Jedeme bezpečně na kole“. Výtvarná soutěž učí děti obezřetnosti v dopravě

26. 6. 2019

Aktuality

21

Zlín - Letos se uskutečnil již 6. ročník výtvarné soutěže pro mateřské a základní školy se zaměřením na bezpečnost silničního provozu, tentokrát na téma „Jedeme bezpečně na kole.“...

starsi-zaci-ii-stupne-zs.jpg

Zlín - Letos se uskutečnil již 6. ročník výtvarné soutěže pro mateřské a základní školy se zaměřením na bezpečnost silničního provozu, tentokrát na téma „Jedeme bezpečně na kole.“ Každoročním organizátorem soutěže je statutární město Zlín ve spolupráci s organizací BESIP.

Cílem je naučit děti uvědomit si zásady bezpečného používání jízdního kola. Ať už jde o samotný bezpečný způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu, použití helmy a vhodného oblečení s reflexními prvky či zdůraznění povinné výbavy jízdního kola (zejména vhodného osvětlení, odrazek atd.).

„Šíření tématu o bezpečnosti nejen na kole jsme chtěli dětem podat zábavnou formou, proto také tento projekt vznikl. Děti se naučí zásady bezpečnosti a navíc mohou vyhrát zajímavé ceny,“ sdělilradní pro oblast dopravy Michal Čížek.

Celá soutěž je rozdělena do tří kategorií, kde do první skupiny spadají mateřské školy, druhá skupina zahrnuje první stupeň základních škol. Do poslední skupiny pak byly zařazeny nejstarší děti z druhého stupně základních škol. Každá kategorie se hodnotí samostatně. U mateřských školek získala 1. místo MŠ Budovatelská, v kategorii pro mladší žáky základních škol obsadila vítěznou pozici ZŠ Štefánikova, která rovněž získala prvenství v kategorii starších žáků.

„Tímto bychom chtěli velmi poděkovat všem dětem, které se soutěže zúčastnily, jejich pedagogům za píli a přípravu obrázků do soutěže. Rozhodnutí o vítězích bylo poměrně náročné, protože nám přišla spousta krásných kreseb, maleb a koláží,“ dodává k tématu radní Michal Čížek.

Všem výhercům gratulujeme a doufáme, že se do dalšího ročníku přihlásí minimálně stejný počet dětí jako v letošním roce. Nejlepší práce budou ve druhé polovině prázdnin vystaveny na nástěnce v přízemí budovy radnice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru