Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jednotky IZS si vyzkouší zásah proti střelci, cvičení uzavře ve čtvrtek dopoledne radnici

15. 11. 2023

Aktuality

255

Zlín - Budova zlínské radnice na náměstí Míru 12 bude ve čtvrtek 16. listopadu od 8 do 12 hodin pro veřejnost uzavřena. Důvodem je cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému. Na místě tak budou jednotky Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.

„Zatímco pro veřejnost zůstane radnice ve čtvrtek dopoledne mimořádně uzavřena, zaměstnanci úřadu zůstanou v kancelářích a jistým způsobem se stanou účastníky cvičení,“ uvedl tajemník města Zlína Tomáš Lang s tím, že radnice se stane centrem cvičení poprvé.

Policisté budou společně se všemi dalšími členy integrovaného záchranného systému nacvičovat společné postupy při zákroku proti aktivnímu střelci přímo v prostorách magistrátu. „Od osmi hodin tak můžeme v samotném centru města očekávat zvýšený pohyb policejních, hasičských i záchranářských vozidel. Při cvičení se budou všichni zúčastnění pohybovat uvnitř i v okolí úřadu. Žádáme proto občany o respektování jejich pokynů a zároveň děkujeme za ohleduplnost související s průběhem cvičení,“ uvedla krajská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru