Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jídelna na Podhoří prošla další etapou rekonstrukce

11. 10. 2017

Aktuality

19

Zlín – Již druhým rokem využívají obyvatelé Podhoří moderně zrekonstruovanou jídelnu, kterou provozuje Mateřská škola Zlín, Slovenská.

Jídelna v novém

Zlín – Již druhým rokem využívají obyvatelé Podhoří moderně zrekonstruovanou jídelnu, kterou provozuje Mateřská škola Zlín, Slovenská. O letošních prázdninách město dokončilo i druhou plánovanou etapu rekonstrukce – opravu sociálního zařízení a výdejny v jídelně pro seniory.

Součástí díla byla kompletní rekonstrukce sociálního zařízení a výdejny jídel, to znamená vybudování WC pro invalidy, výměna zařizovacích předmětů včetně nových dveří, byly provedeny nové obklady, podlahy, dlažby, podhledy, nové rozvody vody, elektřiny, odpady a odvětrání. Výdejna jídla byla dispozičně přizpůsobena novému gastrozařízení,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Jídelnu v ulici Svatopluka Čecha 516 využívají především senioři, maminky na mateřské dovolené a zaměstnanci okolních firem. Všem se provozovatel v čele s týmem kuchařek snaží nabídnout kvalitní výběr jídla i další služby navíc.

Našim cílem je zajistit stravu v souladu se současnými výživovými trendy, proto jsme moc vděční, že  pracovníci kuchyně mají nyní k dispozici nejmodernější technologie. Nabízíme každý den dva druhy jídla s polévkou a nápojem za cenu 70 korun, jedenkrát týdně je ve výběru i jedno jídlo pro náročnější strávníky v ceně 90 korun,“ sdělila ředitelka MŠ Zlín, Slovenská Jana Moučková.

Jídelna pro seniory na Podhoří nefunguje jako klasická restaurace, ale strávníci si jídla objednávají předem přes elektronický čip. V rámci zkvalitňování služeb nyní  přichází s novinkou, kterou mohou zájemci o obědy využívat z pohodlí svého domova.

„Nově nabízíme i možnost objednávek přes internet. Chceme našim klientům ušetřit čas a zároveň nabídnout možnost se rozhodnout později nebo volbu dodatečně změnit v klidu z domu,“ vysvětlila vedoucí jídelny Lenka Minaříková.

Příjemné prostředí jídelny pro seniory na Podhoří s bezbariérovým přístupem je také možno navíc – kromě běžného stravování – využít i k uspořádání rodinných či firemních akcí. „Rádi zájemcům o organizaci oslavy poradíme nebo s oslavou pomůžeme,“ vzkázala Lenka Minaříková.

Jídelna je dostupná trolejbusem č. 4 – zastávka Sv. Čecha a je otevřena v pracovní dny od 10:30 do 12:30 hodin.

Více o možnostech stravování či pořádání oslav na telefonu 739 638 438.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru