Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jižní Svahy nově zdobí „květinový strom“

7. 10. 2020

Aktuality

35

Zlín - Květinový sloup, nebo také „květinový strom“. Tak se nazývá novinka, kterou do veřejného prostoru umístil Odbor městské zeleně. Tento nový, méně známý květinový prvek...

img-0005--1-.jpg

Zlín - Květinový sloup, nebo také „květinový strom“. Tak se nazývá novinka, kterou do veřejného prostoru umístil Odbor městské zeleně. Tento nový, méně známý květinový prvek byl koncem léta zrealizován v Centrálním parku na Jižních Svazích mezi dvěma hlavními dětskými hřišti uprostřed plochy křížení dvou pěších komunikací. Samotný „strom“ také uzavírá javorovou alej od bytových domů na Podlesí V.

„Jde o kovovou sloupovou konstrukci, která nese ramena s několika květinovými nádobami. Cílem Odboru městské zeleně, konkrétně oddělení Jižní Svahy, je snaha využít k výzdobě nádob květinové a rostlinné výsadby,“ vysvětlila Dominika Göttlichová, zahradní architektka Odboru městské zeleně. „Strom“ bude ozdobou  i v zimním období, kdy živé rostliny budou nahrazeny vánoční výzdobou s osvětlením, aby zejména v době Vánoc vytvořil příjemnou atmosféru pro obyvatele Jižních Svahů a další procházející.

„To, že se jedná o raritu, potvrzuje skutečnost, že zlínský „květinový strom“ je teprve druhým takovým prvkem, který byl v České republice realizován,“ konstatoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast městské zeleně.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru