Česky

Česky

English

menu
zavřít

Jste pro nás vzorem, vzkazují lidé Miroslavu Zikmundovi

27. 2. 2019

Aktuality

11

Zlín – V rozsáhlé knihovně slavného cestovatele a spisovatele Miroslava Zikmunda přibude již brzy další svazek. Půjde o knihu plnou vzkazů...

Lidé píší Miroslavu Zikmundovi často osobní vzkazy

Zlín – V rozsáhlé knihovně slavného cestovatele a spisovatele Miroslava Zikmunda přibude již brzy další svazek. Půjde o knihu plnou vzkazů, které mu u příležitosti jeho nedávných 100. narozenin napsali návštěvníci zlínské radnice.

„Zájem o poslaní pozdravu či vzkazu Miroslavu Zikmundovi je velký. Lidé už popsali celkem dvaatřicet listů. Jsou to často až velmi osobní vyznání,“ prozradila Klára Čuříková z Odboru kanceláře primátora.

Možnost napsat Miroslavu Zikmundovi trvá do 28. února. Podpisové listy jsou umístěny ve vestibulu radnice na náměstí Míru ve Zlíně. Po tomto termínu budou svázány do knihy a předány slavnému cestovateli.

Z napsaných vzkazů vyplývá, že Miroslav Zikmund, ale i jeho dlouholetý parťák Jiří Hanzelka, jsou pro řadu lidí vzory a často i hrdiny dětských let. „Vážený pane Zikmunde, říká se, že kdo chce, toho osud vede, kdo nechce, toho vleče. Vás osud vedl určitě vždy správným směrem a to bylo dobré…“ „Značka H+Z pro mě vždy byla a nadále je značkou znalosti, vytrvalosti a slušnosti. Od junáckého mládí jste mi byli vzorem…“ například vzkázali Miroslavu Zikmundovi dva pisatelé.

Miroslav Zikmund je českou cestovatelskou legendou a významným obyvatelem města Zlína. Narodil se 14. února 1919 v Plzni. Společně s Jiřím Hanzelkou uskutečnili dvě úspěšné cesty po světe ve vozech značky Tatra. Knihy, které společně napsali, přečetly desítky milionů čtenářů, obrovský úspěch zaznamenaly i filmy, které na cestách natočili, a rozhlasové reportáže.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru