Česky

Česky

English

menu
zavřít

Juniorpasy pro další školní rok si můžete vyřizovat již nyní

10. 6. 2019

Aktuality

18

Zlín - O tzv. juniorpasy pro žáky plnící povinnou školní docházku je zájem a tento druh dotovaného jízdného pro výhodné cestování dětí městskou dopravou zůstane...

dszo1.jpg

Zlín - O tzv. juniorpasy pro žáky plnící povinnou školní docházku je zájem a tento druh dotovaného jízdného pro výhodné cestování dětí městskou dopravou zůstane zachován i pro příští školní rok. Předprodejní místa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nyní začala vyřizovat juniorpasy na školní rok 2019/2020.

Stačí si stáhnout z internetových stránek nebo vyzvednout v papírové podobě na předprodejních místech DSZO zvláštní formulář žádanky, vyplnit jej a získat na něj potvrzení školy s razítkem, přinést doklad o místu trvalého bydliště a zaplatit celoroční kupon za 330 korun. A dítě školou povinné tak získá právo jezdit v příštím školním roce až do konce srpna v celé síti MHD DSZO bez jakýchkoli dalších poplatků. Kdo ještě neměl kmenový list DSZO, potřebuje také fotografii. To je juniorpas. Radní ze Zlína, Otrokovic, Tečovic, Březnice a Březůvek schválili toto výhodné jízdné pro školou povinné děti z vyjmenovaných měst a obcí v roce 2018.

Uvedená města a obce doplatí dopravní společnosti za své děti rozdíl mezi cenou juniorpasu a běžnou roční zlevněnou časovou jízdenkou. Je to benefit určený jen jejich dětem po dobu plnění povinné školní docházky, a proto musí žadatelé předkládat na předprodejních místech kromě žádanky také potvrzení o místě svého trvalého bydliště. To nesmí být starší než dva měsíce. Za poplatek 50 korun jim je vydá pracoviště evidence obyvatelstva příslušného městského nebo obecního úřadu nebo za 100 korun a po předložení rodného listu kterákoli přepážka Czech-pointu. „Výhodnější je však nechat pořídit i těmto mladším dětem jejich vlastní občanský průkaz. Přijde to také na padesát korun, ale občanský průkaz jim bude platit pět let a poslouží jim mimo jiné i pro cestování po zemích Evropské unie,“ radí vedoucí předprodejů jízdenek DSZO Jana Pokorná.

Ve školním roce 2018/2019 si pořídilo juniorpas něco přes 5 300 žáků ze Zlína, Otrokovic, Tečovic, Březnice a Březůvek. „Jistě nám to získalo i zcela nové zákazníky. Počet žáků používajících časové jízdné se nám proti předchozímu školnímu roku přibližně zdvojnásobil. Doufáme, že si mladí lidé na používání městské hromadné dopravy zvyknou a zůstanou jí věrní i v pozdějším věku,“ řekla vedoucí ekonomického úseku DSZO Zdeňka Vránová.

Každá škola, ve které si dítě plní povinnou devítiletou školní docházku, už nyní zpravidla ví, jestli bude žák pokračovat v docházce i v příštím školním roce, a je schopna tuto skutečnost na žádance o juniorpas potvrdit. Žáci nebo jejich rodiče tak mají možnost vyřídit si nový juniorpas v klidu a bez čekání ve frontách ještě několik měsíců před skutečným začátkem dalšího školního roku. „Mnozí rodiče školou povinných dětí se nás v těchto dnech na nové juniorpasy ptali a mají zájem o jejich vyřízení v předstihu,“ potvrdila Jana Pokorná z předprodejů jízdenek.

Všechny podrobnosti o vyřizování juniorpasů jsou soustředěny na internetové stránce DSZO ZDE.

Zdroj: TZ DSZO

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru