Česky

Česky

English

menu
zavřít

K Mezinárodnímu dni sluchu proběhla inovace infolinky pro osoby se sluchovým postižením

4. 3. 2021

Aktuality

11

Zlín – Na konci roku 2020 byla v pilotním režimu nasazena na webu Magistrátu města Zlína „Infolinka s online přepisem řeči pro osoby se sluchovým postižením“. Společnosti Transkript Online, která službu poskytuje, připravila k letošnímu patnáctému Mezinárodnímu dni sluchu inovaci této infolinky.

Zlín – Na konci roku 2020 byla v pilotním režimu nasazena na webu Magistrátu města Zlína „Infolinka s online přepisem řeči pro osoby se sluchovým postižením“. Společnosti Transkript Online, která službu poskytuje, připravila k letošnímu patnáctému Mezinárodnímu dni sluchu inovaci této infolinky.

Ta je od 3. 3. 2021 nově rozšířena o unikátní funkci „text to speech“ během hovoru. Nová funkce umožní využít službu i osobám se zhoršenou srozumitelností řeči či její úplnou ztrátou. Uživatel služby bude nově moci svůj dotaz vepsat do speciálního řádku, dotaz je následně automaticky přečten syntetickým hlasem zaměstnanci úřadu a mluvená reakce úředníka je přepsána profesionálním přepisovatelem do textové podoby.

Uživatel služby si tedy může vybrat, zda bude komunikovat mluvenou češtinou či psanou formou. Odpověď zaměstnance úřadu mu bude vždy doslovně přepsána profesionálními přepisovateli, kteří dosahují rychlosti přes 500 úhozů za minutu.

„Věříme, že inovace služby bude přínosná a přispěje k odstranění komunikační bariéry pro lidi s postižením sluchu v rámci jednání s našim úřadem,“ sdělil primátor Jiří Korec.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru