Česky

Česky

English

menu
zavřít

K poplatku za psa již složenka nepřijde. Platební údaje dorazí na nahlášený e-mail

28. 1. 2020

Aktuality

137

Zlín - Město Zlín zruší hromadné posílání poštovních poukázek k úhradě místního poplatku ze psů.Vyslyšelo tak přání poplatníků a podklady k platbě tohoto poplatku budou,

img-20180913-132039-hdr.jpg

Zlín - Město Zlín zruší hromadné posílání poštovních poukázek k úhradě místního poplatku ze psů.Vyslyšelo tak přání poplatníků a podklady k platbě tohoto poplatku budou, stejně jako v případě místního poplatku za komunální odpad, posílány e-mailem. Uhrazení platby složenkou využívalo mizivé procento poplatníků.

„Z tohoto důvodu žádáme držitele psů, aby si na středisku místních poplatků nahlásili fungující e-mailovou adresu a zajistili si tak obdržení podkladů k platbě. Neobdržení podkladů totiž není důvodem k neuhrazení poplatku,“ uvedla Romana Hábová, vedoucí Střediska místních poplatků.  

V této souvislosti město rovněž držitele psů upozorňuje, aby ve vlastním zájmu plnili ohlašovací povinnosti, především odhlášení psa (úmrtí psa, změna držitele apod.). Bez řádného odhlášení nedojde k ukončení poplatkové povinnosti a držitelům psů tak narůstají nedoplatky, které mohou být vymáhány i exekučně.

Na území města Zlína je evidováno 5 400 držitelů psů s cca 5 900 psy.

Harmonogram:

r. 2020

únor-březen      – hromadné rozeslání podkladů k platbě e-mailem

                         (pro zaevidované poplatníky)

březen-duben    – tomu, kdo doposud místní poplatek neuhradil, bude zaslána poštovní poukázka poštou (řádná splatnost poplatku je 30.4.)

r.2021 a dále

hromadný e-mail s podklady k platbě cca 1 měsíc před datem splatnosti poplatku

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru