Česky

Česky

English

menu
zavřít

K zastávce Školní projedou v sobotu jen trolejbusy s agregátem

3. 10. 2018

Aktuality

12

Zlín - Uzavírku dvou jízdních pruhů Štefánikovy ulice ve Zlíně v blízkosti přechodů pro chodce naproti Školní ulici připravují silničáři na sobotu 6. října 2018...

elektrobus.jpg

Zlín - Uzavírku dvou jízdních pruhů Štefánikovy ulice ve Zlíně v blízkosti přechodů pro chodce naproti Školní ulici připravují silničáři na sobotu 6. října 2018. Zbývajícím jízdním pruhem projedou jen trolejbusy s dieselagregátem nebo bateriemi. Na linkách MHD mohou vznikat menší zpoždění.     

Stavební firma bude v sobotu 6. října v době od 7 do 19 hodin opravovat zdrsněnou povrchovou vrstvu na vozovce v blízkosti přechodů pro chodce ve Zlíně ve Štefánikově ulici před zastávkou MHD Školní. Z důvodu stavebních prací silničářů budou v tomto úseku uzavřeny dva jízdní pruhy silnice. Veškerý provoz bude převeden do krajního jízdního pruhu, který se nachází nejblíže parku a Školní ulici. Pro trolejbusy již je tento jízdní pruh mimo dosah zavěšené stopy trakčního vedení, proto zde budou moci projíždět jen trolejbusy, které jsou vybaveny nezávislým pohonem z baterií nebo dieselagregátu.

„Musíme v sobotu vypravit na všechny linky, které vedou po Štefánikově ulici, trolejbusy s dieselagregáty nebo bateriemi, případně autobusy. Tyto trolejbusy pojedou již od předchozí zastávky se staženými sběrači. Na zastávce Školní řidiči znovu nasadí sběrače na vedení,“ uvedl ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Kocháň.

Zatímco stažení sběračů probíhá u trolejbusů automatizovaně, pouze ovládáním z kabiny řidiče, pro nasazení sběračů na trolejové vedení v místě, které není vybaveno zvláštní naváděcí stříškou, musí řidič vystoupit z vozu a nasadit sběrače ručně. To může způsobit na lince drobné zpoždění. V případě větší intenzity silničního provozu by se mohly před místem převedení dopravy do jednoho jízdního pruhu vytvářet kolony vozidel. Jinak se částečná uzavírka ve Štefánikově ulici cestujících a provozu MHD nedotkne.  

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru