Česky

Česky

English

menu
zavřít

Karanténa prodloužena. Pomocnou ruku nabízí i LINKA SOS ZLÍN

24. 3. 2020

Aktuality

10

Zlín - Karanténa, platící původně do 24. března, byla dle očekávání Vládou ČR prodloužena do 1. dubna. Zejména pro starší a osamělé lidí je toto období také velkým náporem na psychiku...

sos.jpg

Zlín - Karanténa, platící původně do 24. března, byla dle očekávání Vládou ČR prodloužena do 1. dubna. Zejména pro starší a osamělé lidí je toto období také velkým náporem na psychiku. Právě nyní je tak vhodné připomenout, že ve Zlíně působí magistrátem zřízená LINKA SOS ZLÍN.

„Tato naše městská sos linka poskytuje služby už 25 let a má v tom vynikající zkušenosti. Máme nyní informace, že se na ni začínají obracet lidé, které potřebují psychickou podporu. Pracovníci linky jsou schopni a ochotni s volajícím jejich aktuální potíže probrat a v jejich situaci jim poradit a poskytnout podporu či zklidnění,“ uvedl Aleš Dufek, náměstek primátora a člen krizového štábu. Služby linky jsou anonymní a kromě telefonické krizové pomoci na číslech:

 577 431 333 nebo 778 400 170

 Pracovníci mohou odpovídat také e-mailem. Dotazy lze zasílat na sos@zlin.cz

Na dnešním zasedání Krizového štábu města Zlín, který zasedá každý den, se zejména kontrolovalo plnění zadaných úkolů.

„V rámci možností jsme z prostředků města začali vydávat ochranné pomůcky již v pátek. V tuto chvíli zajišťuje město kromě našich dodávek i distribuci ochranných pomůcek z dodané vládní zásilky poskytovatelům zdravotnických a sociálních služeb,“ upřesnil Jiří Korec, primátor a předseda Krizového štábu města Zlín.

V pondělí 23. března, byl také z důvodu pádu stromů uzavřen Lesní hřbitov. Od úterního rána je opět otevřen. Veřejnost se také na Pohřebnictví Zlín obrací s dotazem, jak nyní fungují pohřby. V době vyhlášené karantény je možné zařizovat pohřeb. Není však možné uskutečnit smuteční obřad s hosty.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru