Česky

Česky

English

menu
zavřít

Karta Zetka nabízí další služby

6. 9. 2021

Aktuality

139

Zlín – Už nejen jako virtuální peněženka pro platbu jízdného ve spojích Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

Karta Zetka hlásí další výhody

Zlín – Už nejen jako virtuální peněženka pro platbu jízdného ve spojích Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Karta Zetka získala nové využití. Od 1. září letošního roku funguje také jako knihovní průkaz v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně. Držitelé personifikované verze karty Zetka se jménem a fotografií se tedy do knihovny mohou zaregistrovat na tento doklad. Díky tomu tak obyvatelé Zlínského kraje získají na jednu kartu dvě služby a ušetří místo v peněžence. Kromě této služby mohou navíc cestující od září platit Zetkou nebo kartou Moravskoslezského kraje „ODISkou“ také ve vlaku. Zároveň se i vlaky zapojí do systému zvýhodněného přestupu.

Pokud cestující přestoupí v rámci IDZK mezi vlakem a autobusem nebo naopak, případně mezi vlaky dvou dopravců, nebude v navazujícím spoji platit opětovný nástupní poplatek,“ uvedl jednatel společnosti a Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, Martin Štětkář.

Podmínkou pro zvýhodněný přestup mezi jakýmikoli spoji však bude platba Zetkou či „ODISkou“, kdy ověřování nároku na přestup probíhá automaticky a cestující se nemusí ničím prokazovat. Při platbě jiným způsobem bude nástupní sazba účtována vždy.

Karta Zetka je jednoduchá elektronická peněženka pro cestování po Zlínském kraji autobusem a nyní i vlakem. Lze s ní pohodlně platit jednotlivé jízdné a lze dobít i u řidiče on-line. Zetka nahrazuje starší karty dopravců ČSAD Vsetín, ČSAD Bus Uherské Hradiště, Housacar a Krodos Bus, jejichž platnost skončila k 31. 12. 2020.

Čipové karty dopravce Arriva Morava zůstávají nadále v platnosti.

ODISka je jediným vzájemně uznávaným elektronickým platebním prostředkem u dopravců zajišťujících veřejnou osobní dopravu v rámci Integrovaného dopravního systému Moravskoslezského kraje ODIS.

www.idzk.cz

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru