Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ke zpoždění financování sociálních služeb by dojít nemělo. Město upravilo vnitřní postupy

27. 3. 2020

Aktuality

1

Zlín - Nejen zdravotníci, hasiči či policisté jsou nyní v této době boje proti koronaviru v první linii. Právě nyní, více než kdy jindy, je velmi důležitá také obětavá práce zaměstnanců v sociálních službách...

jsf-abb--c--004.jpg

Zlín - Nejen zdravotníci, hasiči či policisté jsou nyní v této době boje proti koronaviru v první linii. Právě nyní, více než kdy jindy, je velmi důležitá také obětavá práce zaměstnanců v sociálních službách, která si však vyžaduje kromě velkého úsilí a empatie také nemalé finance.

„Chtěl bych za vedení města ubezpečit provozovatele sociálních služeb, že navzdory faktu, že se neuskutečnilo březnové zastupitelstvo, a že i jednání dubnového zasedání je s otazníkem, platby na provoz sociálních služeb by neměly být opožděny,“ uvedl Aleš Dufek, náměstek primátora pro sociální oblast. Město Zlín s ohledem na mimořádnou situaci a vyhlášený nouzový stav také upravilo vnitřní postupy, díky kterým bude financování zajištěno navzdory nynějším komplikacím. V praxi to znamená, že se veškerá administrace vyplácení dotací uskuteční ještě před dubnovým zastupitelstvem a po předpokládaném schválení dotací už dojde jenom k okamžitému podpisu příslušných smluv. Město následně ihned uvolní peníze.

Domovy pro seniory, zařízení pro hendikepované, azylové domy, charity a spolky či Český červený kříž, ti všichni a řada dalších tak mohou se zajištěním financování počítat i v nynějším stavu nouze.

„S ohledem na nutnost akutních nákupů ochranných pomůcek jsme také rozhodli o mimořádném přidělení finančních prostředků pro Oddělení krizového řízení magistrátu, které tyto nákupy centrálně zajišťuje“ doplnil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast ekonomiky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru