menu
zavřít

Kolem Velkého kina roste plot

20. 12. 2016

Aktuality

1

Zlín – Uzavřené Velké kino bude z bezpečnostním důvodů obehnáno plotem. Jeho instalace začala dnes, práce budou hotové do čtvrtka.

Velké kino čeká na zásadní rekonstrukce

Zlín – Uzavřené Velké kino bude z bezpečnostním důvodů obehnáno plotem. Jeho instalace začala dnes, práce budou hotové do čtvrtka.

Oplocení zajistí firma, kterou město vybralo ve výběrovém řízení. „Jde o zakázku za asi 150 tisíc korun. V jejím rámci dojde také k osazení dopravního značení, které na oplocení Velkého kina bude upozorňovat,“ sdělil Leopold Bednařík, vedoucí Odboru realizačních a investičních akcí magistrátu.

Plot byl vybrán drátěný, aby bylo na Velké kino stále vidět. Radnice v této souvislosti upozorňuje, že na oplocení je zakázáno věšet jakékoliv reklamní plachty a bannery.

Velké kino je uzavřené od března. Důvodem je to, že zejména jeho nosná konstrukce je v havarijním stavu. Stavební práce vedoucí ke statickému zajištění a tím k záchraně objektu se budou provádět zevnitř, takže venkovní vzhled Velkého kina zůstane nezměněn. „V dalším kroku poté připravíme možnosti dalšího využití budovy a její rekonstrukce. V tuto chvíli převládá názor, že by kino mohlo plnit více funkcí než doposud. Konkrétní náplň vzejde z budoucích debat," prohlásil náměstek primátora Patrik Kamas.

Náklady na záchranu historicky cenného objektu dosud nejsou vyčísleny. Odhaduje se, že půjde o částku v desítkách milionů korun.

Velké kino bylo postaveno v roce 1932 firmou Baťa podle návrhu, jehož autorství je přisuzováno architektu Františku Lydie Gahurovi. Původní kapacita hlediště dosahovala až 2 270 míst. Přestože byla postupně snížena na nynějších 1010 sedadel, jde stále o největší kino s celoročním provozem v České republice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru