Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kolo Zlín. Nová značka s použitím motivu řetězu

14. 3. 2017

Aktuality

7

Zlín – Město Zlín představilo novou značku Kolo Zlín, která by měla nově označovat služby pro cyklisty. Hlavním motivem je grafické ztvárnění cyklistického řetězu...

Představení nového loga

Zlín – Město Zlín představilo novou značku Kolo Zlín, která by měla nově označovat služby pro cyklisty. Hlavním motivem je grafické ztvárnění cyklistického řetězu, protože bez řetězu není kolo, řetěz spojuje sílu cyklisty s kolem. Řetěz je také symbolem jednoty, jednotlivé články drží při sobě tak, jak by měli při sobě držet také obyvatelé města. Výrazná barevnost je pak obrazem krajiny, kterou cyklista projíždí. Barvy jsou jasné, protože ho od reality nedělí sklo auta a vše tak vnímá výrazněji. Symbol řetězu také odkazuje na industriální tradici Zlína.

„Touto novou značkou chceme zdůraznit, že cyklistickou dopravu bereme vážně. Cyklistická doprava je důležitou složkou dopravního systému města, se kterou je potřebné počítat,“ sdělil radní Josef Novák, který má cyklistickou dopravu ve své kompetenci. S novou značkou se budou lidé setkávat například na informačních panelech a dalším mobiliáři u cyklostezek, nebo v informačních a propagačních tiskovinách města.

Cyklistická doprava je ve Zlíně na vzestupu, počet cyklistů ve městě dlouhodobě roste. Díky novým úsekům se v posledních letech rozrostla síť cyklostezek na území města ze 17 na více než23 kilometrů. Největší podíl na to má dokončení cyklostezky Zlín – Otrokovice, která vede podél řeky Dřevnice, dále cyklostezka Zlín –Lukov, a vznik sítě cyklostezek vedoucích přes centrum krajského města. Město také soustavně propaguje využívání cyklistické dopravy, například podporou motivační soutěže Do práce na kole.

Značka Kolo Zlín byla vytvořena v rámci projektu „Zlín v pohybu - zdravě, bezpečně, na pohodu“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru