Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kolotoč, lanová průlezka s lezeckou stěnou. Přibývají nová hřiště

15. 6. 2017

Aktuality

7

Zlín - Děti ve Zlíně se mohou před začátkem letních prázdnin těšit na nová hřiště. Po kompletní rekonstrukci je nově otevřeno hřiště na ulici...

hřiště na ulici Budovatelská

Zlín - Děti ve Zlíně se mohou před začátkem letních prázdnin těšit na nová hřiště. Po kompletní rekonstrukci je nově otevřeno hřiště na ulici Budovatelská na Jižních Svazích, nový herní prvek je umístěn na hřišti na Benešově nábřeží poblíž restaurace Kapaba.

„Prosíme návštěvníky hřišť o trpělivost a respektování dočasného zákazu vstupu na plochy, kde se čeká až trávník vyroste a položí se dopadová plocha pod herní prvky,“ vzkázala Vladana Uvízlová z Odboru městské zeleně, do jehož správy dětská hřiště ve Zlíně patří. Dodala, že se jedná hlavně o hřiště na ulici Slunečná, dokončovací práce také probíhají na hřišti na Podhoří u Triomarketu.

Postavení nového hřiště na ulici Budovatelská vyšlo město na téměř půldruhého milionu korun. „Práce probíhaly od března do června letošního roku,“ doplnil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí tato zařízení patří. Z herních prvků hřiště nabízí například kolotoč, balanční sestavu, lanovou průlezku s lezeckou stěnou či pružinové sedátko.

V letošním roce ještě dojde třeba k výstavbě Rákosníčkova hřiště, které si Zlíňané prohlasovali v soutěži pořádané společností Lidl. Postavené bude na Obecinách a město ho dostane darem.

Do dětských hřišť a sportovišť se ve Zlíně investuje každoročně. Například loni bylo uvedeno do provozu třígenerační sportovní hřiště v Centrálním parku na Jižních Svazích. Děti zde mají k dispozici lanový prvek a atraktivní dvojtrampolínu, pro mládež a dospělé jsou zde workoutové a fitness prvky. Vylepšené bylo i hřiště na ulici Sokolská, které se nachází u Januštice, když bylo vybaveno šesti novými fitness prvky.

Ve Zlíně jsou také místa určená pro sportování seniorů, jde o tzv. tří generační hřiště. Nabízí většinou klasické fitness stroje, kde se dají procvičovat svaly horních i dolních končetin a pohyblivost kloubů. Oblíbené jsou stroje k procvičování chůze nebo procvičování pasu. Tato zařízení jsou místěná například v blízkosti sportoviště v Bartošově čtvrti.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru