Česky

Česky

English

menu
zavřít

Komentované prohlídky Lesního hřbitova měly u veřejnosti úspěch

8. 11. 2021

Aktuality

43

Zlín – Komentované prohlídky s názvem Poznejte Lesní hřbitov!, které pro období Dušiček připravila městská společnost Pohřebnictví Zlín, měla u veřejnosti velký úspěch...

hrbitov.jpg

Zlín – Komentované prohlídky s názvem Poznejte Lesní hřbitov!, které pro období Dušiček připravila městská společnost Pohřebnictví Zlín, měla u veřejnosti velký úspěch. Zájem byl o oba termíny, prohlídek se dohromady zúčastnilo cca 170 lidí.

„Šlo o velmi zvídavé účastníky, kteří vytvořili opravdu příjemnou atmosféru. Během programu jsem jim představil okolnosti pohřbívání v historii Zlína a složitou cestu ke zřízení Lesního hřbitova. V rámci prohlídky jsme se mimo jiné zastavili u hrobů hlavních aktérů vzniku tohoto unikátního pohřebiště, tak i jeho zajímavá místa,“ prozradil David Valůšek, ředitel Státního okresního archivu Zlín, který byl průvodcem komentovaných prohlídek a jenž o Lesním hřbitovu napsal v roce 2005 odborně velmi ceněnou publikaci.

Jedním z mnoha dotazů, které během komentovaných prohlídek padly, bylo, zda se podobná akce v dohledné době zopakuje. „Zájem určitě vnímáme. Hned jsme se proto začali zamýšlet s Davidem Valůškem nad tím, jaké téma by další komentované prohlídky mohly mít a kdy je v příštím roce uspořádáme,“ sdělil Milan Macura, ředitel městské společnosti Pohřebnictví Zlín. Dodal, že jakmile bude o tématu a termínu následující akce rozhodnuto, veřejnost se tyto informace s předstihem dozví.

Lesní hřbitov, který je umístěný nad Zlínem, byl postupně zřizován v letech 1931–1932. Je unikátní tím, že v jeho areálu roste několik tisíc stromů, které umožňují intenzívní pocit souznění s přírodou. V současné době je na Lesním hřbitově evidováno 11 583 hrobových míst, z toho tradičních do země 4 600, urnových míst 2 519 a vsypových míst 4 464. Pohřbena je zde řada osobností, například zakladatel obuvnického impéria Tomáš Baťa a další členové jeho rodiny. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru