Česky

Česky

English

menu
zavřít

Komunikace na Lesním hřbitově je opravená. Díky dotaci města

5. 12. 2019

Aktuality

4

Zlín – Zpevněná komunikace k vsypovým loučkám na Lesním hřbitově ve Zlíně je opravená.

ilustrační fotografie

Zlín – Zpevněná komunikace k vsypovým loučkám na Lesním hřbitově ve Zlíně je opravená. Stavebních zásahů, které zlepšily její technický stav, se dočkal úsek vedoucí od centrální komunikace za vsypové loučky. Práce se uskutečnily v období od července do října letošního roku. Náklady ve výši 2 126 885 korun včetně DPH pokryla dotace od města Zlína.

„Cesta k vsypovým loučkám je návštěvníky Lesního hřbitova velmi využívaná, jsme proto rádi, že je nyní opět po celé trase ve velmi dobrém technickém stavu. A děkujeme městu Zlínu za poskytnutou finanční dotaci, díky ní mohlo k opravě komunikace dojít,“ vzkázal Milan Macura, ředitel společnosti Pohřebnictví Zlín, která má Lesní hřbitov ve své správě, a upřesnil, že opravená komunikace zůstává v majetku města Zlína.

Lesní hřbitov je největším ze hřbitovů na území Zlína. Zřízen byl v roce 1931 a to z podnětu Tomáše Bati, tehdejšího starosty města, který se nechal inspirovat ve Spojených státech amerických i lesním hřbitovem, který se nachází v Boru u České Lípy. V současnosti má Lesní hřbitov evidovaných 11 583 hrobových míst. Své poslední místo k odpočinku zde nalezla celá řada osobností. Kromě Tomáše Bati patří mezi ně například jeho manželka Marie a syn Tomáš, nebo hokejový reprezentant Karel Rachůnek. Lesní hřbitov je znám svou jedinečnou atmosférou, kterou vytváří až sto let staré stromy. Unikátní je také prosklené krematorium, které umožňuje účastníkům smutečních obřadů souznění s přírodou. Více informací na www.pohrebnictvizlin.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru