Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kovový odpad mohou nyní Zlíňané vytřídit pohodlněji

22. 12. 2017

Aktuality

14

Zlín - Nové možnosti v třídění odpadu si mohli v těchto dnech všimnout někteří Zlíňané. Po papíru, plastu, sklu a někde i textilu a vysloužilé elektronice, mohou nyní lidé ve městě třídit i kov...

kovy-pod-babou.jpg

Zlín - Nové možnosti v třídění odpadu si mohli v těchto dnech všimnout někteří Zlíňané. Po papíru, plastu, sklu a někde i textilu a vysloužilé elektronice, mohou nyní lidé ve městě třídit i kov. Nové šedé popelnice na kovový odpad jsou umístěny na čtrnácti stanovištích. Jedná se zatím o pilotní projekt.

„Stanoviště těchto kontejnerů jsme vytipovali na základě informací od občanů. Tato stanoviště budeme v první etapě projektu monitorovat a dle potřeby pak i následně upravíme frekvence svozu,“ vysvětlila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

Co do těchto popelnic patří, naleznou lidé vyobrazeno přímo na popelnicích. Nejčastěji se bude jednat o plechovky a konzervy od potravin či krmiva pro domácí mazlíčky. Patří sem také takzvané „plechovky“, tedy obaly od nápojů, ale také drobný kov určený na vyhození jako jsou kuchyňské příbory, kovové náčiní, hřebíky a další drobný kovový odpad.

První svoz se uskuteční 3. ledna 2018

„Čím dál větší počet lidí se snaží chovat ekologicky a třídění odpadu, případně minimalizace jeho vzniku, patří k jejich životnímu stylu. Kdo tedy chtěl poctivě třídit i kov, musel s ním do sběrného dvora. Touto novinkou tak chceme lidem nabídnout v otázce třídění odpadu také větší komfort,“ konstatoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora, který má v kompetenci také oblast ochrany životního prostředí.  

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru