Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kraj se chystá rozdělit další kotlíkové dotace. Nejspíš už v březnu.

14. 2. 2017

Aktuality

8

Zlín - Vyhlášení druhého kola tzv. kotlíkových dotací plánuje na první čtvrtletí tohoto roku Zlínský kraj. Mezi žadatele se chystá rozdělit 30 milionů korun, které se mu podařilo...

kotlíkové dotace.jpg

Zlín - Vyhlášení druhého kola tzv. kotlíkových dotací plánuje na první čtvrtletí tohoto roku Zlínský kraj. Mezi žadatele se chystá rozdělit 30 milionů korun, které se mu podařilo jednak dodatečně získat od Ministerstva životního prostředí a také úsporami dosaženými při první vlně kotlíkových dotací v loňském roce. Oproti prvnímu vyhlášení budou omezeny typy zdrojů, které bude možné s podporou dotací instalovat, a to pouze na obnovitelné zdroje energie – tedy buď tepelná čerpadla nebo kotle výhradně na biomasu (dřevo, dřevěné pelety či brikety, apod.). Předkládat žádosti o dotaci bude možné opět přibližně po měsíci od vyhlášení. Na podzim letošního roku pak Zlínský kraj chystá vyhlášení další výzvy na kotlíkové dotace, během které by mohlo být rozděleno dalších až 150 milionů korun. Pokud nenastane změna ze strany poskytovatele dotace (ministerstva), mělo by být podporováno pořízení stejných zdrojů tepla jako v případě první výzvy v loňském roce. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru