Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kraj vs. město. Jednání bylo vstřícné a věcné

30. 1. 2017

Aktuality

5


Zlín – Vstřícné, věcné, občas i osobní. Takové bylo dnešní společné zasedání Rady Zlínského kraje a Rady města. Hostitelem byl Zlín...

Účastníci společného jednání rad kraje a města

Zlín – Vstřícné, věcné, občas i osobní. Takové bylo dnešní společné zasedání Rady Zlínského kraje a Rady města. Hostitelem byl Zlín, k setkání tak došlo v obřadní síni radnice.

„Zlín se chce bavit se Zlínským krajem. Je jen dobře, že se potkáváme, společných témat k řešení máme celou řadu,“ prohlásil v úvodu jednání primátor Miroslav Adámek. Hejtman svou odpověď zahájil vzpomínkou, že právě v obřadní síni zlínské radnice se před mnoha lety oženil. „Od té doby jsem zde byl mnohokrát. Dnes jsem ale rád, že se zde naše rady potkaly,“ konstatoval Jiří Čunek.

Představitelé kraje a města probrali řadu konkrétních témat, rozdělených do sedmi oblastí. První přišla na řadu dopravní, ve které se zabývali například připravovaným dopravním terminálem a elektrifikací trati Otrokovice – Zlín Vizovice, dopodrobna rozebrali i připravovanou rekonstrukci Havlíčkova nábřeží, zvláště v prostoru před Krajskou nemocnicí T. Bati.

Mezi další projekty, kterými se obě rady zabývaly, patřily třeba investice v ZOO Zlín, rekonstrukce Památníku Tomáše Bati, obnova dožité hydroizolace podchodu u náměstí Práce či Suchý poldr ve Slušovicích.

V závěru jednání se představitelé kraje o města zabývali i situací ve vodárenství. „Je nám jasné, že pozice současných představitelů města Zlína není komfortní. V roce 2004 došlo k nějaké chybě, dle mého názoru velké, u které nebyli, ale musí jí řešit. Tahle trpkost rozhodování je ale v politice poměrně častá,“ konstatoval Jiří Čunek. „Chtěli jsme kolegy z kraje ujistit, že jako největší akcionáři Vodovodů a kanalizací Zlín přistupujeme k řešení problémů této společnosti se srdcem i rozumem. Naším zájmem je situaci zklidnit a vyřešit,“ doplnil Miroslav Adámek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru