Česky

Česky

English

menu
zavřít

Krajská knihovna obnovuje provoz

27. 4. 2020

Aktuality

19

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně postupně obnovuje svůj provoz.

knihovna.jpg

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně postupně obnovuje svůj provoz. Od pondělí 27. dubna bude možné v běžné provozní době v přízemí ústřední budovy vracet knihy a jiné vypůjčené dokumenty v samoobslužném automatu. Půjčování knih a další služby, jejichž rozsah bude upřesněn, knihovna nabídne od pondělí 4. května.

„Máme radost, že můžeme otevřít knihovnu, chceme ji však otevřít bezpečně a pokud možno natrvalo. Připravujeme proto jednotlivé provozy postupně, zajišťujeme obtížně dostupné ochranné prostředky
a vracíme knihovnu zpět z nouzového stavu do běžného režimu. Nejde to však ze dne na den, jsme velká knihovna, proto prosím čtenáře o trpělivost a pochopení,“
 vysvětlil ředitel knihovny Jan Kaňka.

V první fázi budou mít uživatelé knihovny možnost od pondělí 27. dubna vracet vypůjčené dokumenty v Ústřední knihovně (Vavrečkova 7040, budova 15) prostřednictvím samoobslužného automatu. Nicméně systém upomínání zůstává nadále pozastaven a čtenáři se nemusí obávat žádných sankčních poplatků.

Od pondělí 4. květnabude spuštěna možnostvýpůjček knih, a to zpočátku na základě objednávky či rezervace z katalogu.

Dle dalšího vývoje bude knihovna postupně nabízet další služby, jako je volný výběr v jednotlivých odděleních, obvodních knihovnách a pobočkách. V posledním kroku přijdou na řadu prezenční
a pobytové služby – čtení denního tisku a časopisů, studium a relaxace v knihovně, používání počítačů a dětské koutky. Pořádání akcí pro veřejnost bude obnoveno v závislosti na usneseních vlády omezujících kulturní a vzdělávací aktivity.

S ohledem na ochranu zdraví pracovníků knihovny i samotných čtenářů apeluje knihovna na uživatele služeb, aby v této době využívali možnosti online plateb a předregistrace.

Nadále lze využívat z pohodlí domova online služby kfbz.cz/online.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru