Česky

Česky

English

menu
zavřít

Krajská knihovna otevře volné výběry

12. 4. 2021

Aktuality

18

Zlín – Po čtyřech měsících obnovuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně částečně svůj provoz.

Nově zrekonstruovaná knihovna na Jižních Svazích

Zlín – Po čtyřech měsících obnovuje Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně částečně svůj provoz. Od pondělí 12. dubna již umožní půjčování knih ve volných výběrech.

„Máme velkou radost, že po téměř 4 měsících můžeme obnovit půjčování ve volných výběrech. Své brány otevře čtenářům ústřední knihovna, obvodní knihovny Díly, Jižní Svahy a pobočky Kostelec, Mokrá, Podlesí, Prštné, Příluky, Štípa a Velíková,“ uvedl ředitel knihovny Jan Kaňka.

Obvodní knihovna Jižní Svahy své prostory čtenářům otevírá dokonce po roční uzavírce, jejímž důvodem byla dlouho plánovaná rekonstrukce. Návštěvníci tak budou mít v pondělí první příležitost prohlédnout si oddělení knihovny pro dospělé čtenáře ve zcela novém designu.

Vedle moderního příjemného interiéru naši uživatelé jistě ocení novinku v podobě vhozu na knihy, který je zabudován ve fasádě budovy a bude tak nově možné vracet knihy i mimo otevírací dobu knihovny. Je zde možné vracet dokumenty vypůjčené jak z Obvodní knihovny Jižní Svahy, tak z dalších provozů Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně,“ upřesnila vedoucí obvodních knihoven Kateřina Sobotíková.

Ústřední knihovna bude otevřena v pracovní dny od 10 do 18 hodin, v sobotu od 9 do12 hodin jen pracoviště ve 2. podlaží (vracení knih a výdej objednávek a rezervací). Automat na vracení bude v provozu v pracovní dny od 7 do 19 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Aktuální provozní dobu dalších knihoven čtenáři najdou na webu knihovny: https://www.kfbz.cz/provozni-doba.

Výpůjčky byly čtenářům automaticky prodlouženy o dobu plného uzavření knihovny a o období platnosti zákazu cestování mezi okresy. Výpůjčky, kterým již vypršela výpůjční lhůta a nelze je dále prodloužit, je třeba vrátit do 20. dubna 2021; od 21. dubna bude obnoveno upomínání. Přesné informace o stavu svých výpůjček čtenáři naleznou ve svém čtenářském kontě.

Prezenční a pobytové služby zůstávají i nadále nedostupné. V ústřední knihovně budou k dispozici individuální studovny pro registrované uživatele badatele/studenty ke studijním účelům.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru