Česky

Česky

English

menu
zavřít

Krajská knihovna zrušila akce pro veřejnost. I ty pod sto návštěvníků.

12. 3. 2020

Aktuality

19

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zrušila v souvislosti s vývojem epidemiologické situace v ČR veškeré březnové akce pro veřejnost.

knihovna.jpg

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně zrušila v souvislosti s vývojem epidemiologické situace v ČR veškeré březnové akce pro veřejnost. Nekonají se ani vládou povolené akce pod sto účastníků. Provoz výpůjčních knihovnických služeb prozatím zůstává beze změn.

„S ohledem na prevenci a podporu dosud zavedených mimořádných opatření jsme se rozhodli přistoupit ke zrušení akcí pro veřejnost pořádaných knihovnou, a to i v případech, kdy počty návštěvníků nepřesahují počty 100 osob. Naplánované akce se budeme snažit realizovat v náhradních termínech,“ uvedl k situaci ředitel knihovny Jan Kaňka a doplnil, že provoz běžných knihovních služeb prozatím zůstává beze změn.

Zrušené akce plánované v rámci Března – měsíce čtenářů v období 11.–27. března 2020:

- Aby bylo co zpívat (11.3.)

- Dětský čtenářský klub Knihožrouti (17.3.)

- Kouzlo středověku a renesance v našich zahradách (18.3.)

- Pohádkové radování, zpívání a tancování (19.3.)

- Pavel Foltán: Karel mezi námi (25.3.)

- Noc s Andersenem (27.3.)

- Virtuální univerzita 3. věku (23.3.) - výuka bude nahrazena formou samostudia a chybějící
čtvrtá přednáška bude studentům zpřístupněna na portálu https://e-senior.czu.cz/. Technická
i administrativní podpora kurzů bude i nadále k dispozici, původní časový harmonogram a povinnost plnit průběžné a závěrečné testy zůstávají beze změny.

Krajská knihovna Františka Bartoše v současné mimořádné situaci nabízí čtenářům využívání služeb knihovny z pohodlí domova.

„Zvýšili jsme limit současně půjčených e-knih ze dvou na čtyři tituly. Registrovaní uživatelé mohou využívat prostřednictvím vzdáleného přístupu některé elektronické zdroje, jako je například hudební databáze Naxos Music Library obsahující přes 150 tisíc CD – převážně – ale nejenom klasické hudby. Studenti a odborná veřejnost mohou využít multioborovou akademickou databázi EBSCOhost včetně kolekce vybraných e-knih. Až do srpna má knihovna k dispozici zkušební přístup do filmové databáze AVA EU, která nabízí nejlepší evropské festivalové, dokumentární, hrané i animované filmy, krátké
i dlouhometrážní. Zajímavé čtení pak nabízí naše digitální knihovna Kramerius, kde je volně dostupných bezmála 150 naskenovaných knih a přes 20 titulů starších regionálních novin a časopisů, jako například baťovské Sdělení (později Zlín) a další,“
přiblížila online nabídku knihovny vedoucí služeb Dagmar Marušáková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru