Česky

Česky

English

menu
zavřít

Krajský soud v Brně zamítl návrh na uspořádání referenda

19. 3. 2019

Aktuality

3

Zlín – Krajský soud v Brně zamítl návrh na uspořádání místního referenda k vodárenské problematice. Nevyhověl tak žádosti přípravného výboru...

Sedimentační nádrž

Zlín – Krajský soud v Brně zamítl návrh na uspořádání místního referenda k vodárenské problematice. Nevyhověl tak žádosti přípravného výboru v čele s Pavlem Sekulou, současným zastupitelem města Zlína.

Krajský soud posuzoval, zda lze uspořádat referendum k otázkám navrženým přípravným výborem. Jeho verdikt je stejný jako rozhodnutí zlínského zastupitelstva, které v únoru odmítlo referendum vyhlásit – jako důvod uvedlo špatně položené otázky, které jsou v rozporu s právními předpisy. „Těší mě, že soud dospěl ke stejnému názoru jako my. Potvrdil tak, že rozhodnutí zastupitelstva bylo správné,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

K řešení vodárenské problematiky přistupuje město Zlín dlouhodobě velmi aktivně a to z pozice největšího akcionáře společnosti Vodovody a kanalizace Zlín (VaK). Daří se tak navyšovat například objem investic do vodárenské infrastruktury.

Rozhodnutí Krajského soudu v Brně je v plném znění umístěno jako příloha pod touto tiskovou zprávou, zveřejněno je i na úřední desce města.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru