Česky

Česky

English

menu
zavřít

Krematorium na Lesním hřbitově má opravenou tepelně akustickou izolaci. I díky dotaci od města

2. 10. 2019

Aktuality

14

Zlín – Obřadní síň krematoria na zlínském Lesním hřbitově má opravenou tepelně akustickou izolaci. Společnost Pohřebnictví Zlín, která krematorium provozuje, ...

krematorium.jpg

Zlín – Obřadní síň krematoria na zlínském Lesním hřbitově má opravenou tepelně akustickou izolaci. Společnost Pohřebnictví Zlín, která krematorium provozuje, získala na tuto investici dotaci z rozpočtu města Zlína ve výši 800 tisíc korun.

„Samotné práce se uskutečnily v květnu letošního roku. Díky nim snížíme náklady na vytápění budovy krematoria a došlo také ke zlepšení akustiky,“ těší Milana Macuru, ředitele Pohřebnictví Zlín.

Zlínské krematorium zahájilo provoz v dubnu 1978. Stavba je řešena netradičně. Stěny obřadní síně jsou skleněné a jeho návštěvníci tak mají možnost přímého spojení s přírodou. V posledních letech se zde ročně uskuteční více než sedm stovek obřadů a přes tři tisícovky zpopelnění. Pohřebnictví Zlín je městskou společností. Jako jediné v regionu zajišťuje komplexní služby v oboru. 
„Komplexnost spočívá v tom, že provozujeme krematorium, spravujeme hřbitovy – těch je sedm, a provozujeme pohřební službu. Jsme hrdí na to, že dokážeme pomáhat pozůstalým v jejich nejtěžších chvílích,“  konstatoval Milan Macura.

Pohřebnictví Zlín je respektovanou a oceňovanou společností. Opakovaně například obdrželo prestižní Znak kvality, který ji byl propůjčen v roce 2018. Další informace včetně kontaktů lze nalézt na webových stránkách http://www.pohrebnictvizlin.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru