Česky

Česky

English

menu
zavřít

Krizový štáb města vyhlašuje opatření proti šíření koronaviru

13. 3. 2020

Aktuality

14

Zlín - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a schválených usnesení vlády České republiky zasedl Krizový štáb města Zlína, který vydává preventivní opatření týkající se uzavření mateřských škol zřizovaných městem, dále pak změny v rámci provozu MHD, Městské policie, ZOO Zlín a magistrátu města Zlína.

dsc-2708.jpg

Zlín - V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a schválených usnesení vlády České republiky zasedl Krizový štáb města Zlína, který vydává preventivní opatření týkající se uzavření mateřských škol zřizovaných městem, dále pak změny v rámci provozu MHD, Městské policie, ZOO Zlín a magistrátu města Zlína.

Krizový štáb města vyzývá k respektování nouzového stavu vyhlášeného vládou České republiky. Zároveň v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2  vydává následující preventivní opatření:

1)     Uzavření všech mateřských škol s platností od pondělí 16. března 2020.

2)     Změny v provozu zlínské MHD s okamžitou platností:

-        v trolejbusech a autobusech bude zrušen doplňkový prodej jízdenek u řidičů;

-        bude zastaven nástup i výstup cestujících předními dveřmi vozidel MHD, přední dveře se nebudou otvírat;

-        dále pak s platností od pondělí 16. března 2020 budou v pracovních dnech jezdit vozidla MHD podle jízdních řádů                 platných pro prázdninové období („Pracovní dny L a Z“).

3)     Omezení provozu magistrátu města Zlína platností od pondělí 16. března 2020:

-        v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu, budou osobní jednání na útvarech Magistrátu města Zlína fungovat na                       základě předchozí telefonické či e-mailové domluvy;

-        výjimkou budou provozy pracovišť občanských průkazů a cestovních dokladů, evidence obyvatel, řidičských průkazů             a evidence vozidel – v budově L. Váchy 602 (zde i v pátek 8 – 12 hodin);

-        v úterý, čtvrtek a pátek budou budovy a pracoviště magistrátu pro veřejnost uzavřeny;

-        k vyřizování svých záležitostí využijte prosím e-mailové kontakty, telefonní spojení a objednávkový systém.                             Informace naleznete na webu www.zlin.eu a telefonním čísle 577 630 111.

4)     Uzavření pavilonů v ZOO Zlín s okamžitou platností:

-        pro veřejnost budou uzavřeny všechny vnitřní expozice

5)     Omezení provozu budovy Městské policie s okamžitou platností:

-        omezení vstupů budou platit pro budovy Městské policie;

-        lhůty pro dořešení přestupkového jednání budou prodlouženy na 60 dnů.

Na základě usnesení vlády České republiky, které naleznete v dokumentech pod článkem, se omezuje i provoz spolků a jiných mimoškolských aktivit. Tyto musejí respektovat zákaz konání veřejných i soukromých akcí s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice již přijala opatření, kterým by se měla snížit pravděpodobnost přenosu infekcí ve vozidlech MHD. V trolejbusech a autobusech se po návratu do vozovny důsledně dezinfikují všechny části interiéru, kterých se dotýkají ruce cestujících. Nad rámec běžného úklidu pracovníci DSZO už přibližně dva týdny důsledně otírají mokrým hadrem s dezinfekčním prostředkem všechna madla, tyče, závěsná držadla i okraje sedadel, které přicházejí do kontaktu s rukama cestujících. Vozidla, která se vracejí po ranní dopravní špičce do depa a znovu vyjíždějí odpoledne, procházejí dezinfekcí dvakrát denně.

Na základě doporučení Bezpečnostní rady města jsou od 11. 3. 2020 uzavřeny: Městské divadlo Zlín, Městské lázně Zlín, Památník Tomáše Bati, Alternativa – kulturní institut Zlín, Kongresové centrum Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů a kluby seniorů.

Další důležité informace naleznete naleznete na https://www.zlin.eu/koronavirus

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru