Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kvalita ovzduší se pomalu zlepšuje. Varování ČHMÚ však trvá

10. 1. 2017

Aktuality

7

Zlín - Výstraha před špatnou kvalitou ovzduší, kterou v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav, je pro Zlín stále platná. Množství nebezpečných polétavých prachových částic se však každou hodinou snižuje...

komin-kour-smog.jpg

Zlín - Výstraha před špatnou kvalitou ovzduší, kterou v neděli vydal Český hydrometeorologický ústav, je pro Zlín stále platná. Množství nebezpečných polétavých prachových částic se však každou hodinou snižuje. Množství prachových částic v ovzduší kulminovalo v pondělí po čtrnácté hodině. Měřiče kvality ovzduší hlásily pro Zlín hodnotu 137,8 mikrogramů na metr krychlový. Po patnácté hodině začaly hodnoty klesat. V úterý mezi osmou a devátou hodinou ranní byla hodnota polétavého prachu PM10 na čísle 72,3 mikrogramů na metr krychlový. Limit je přitom 50 mikrogramů. Díky změně směru větru by se měla situace i nadále zlepšovat. Dosud na území Zlínska proudil vítr ze severu, který sebou přinášel znečištěný vzduch z Ostravska a Polska. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru