Česky

Česky

English

menu
zavřít

Květnová soutěž Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem, odstartovala

3. 5. 2019

Aktuality

20

Zlín - Do celorepublikové výzvy se letos přihlásilo 45 měst a společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila na předním místě v počtu zaregistrovaných nadšenců za Prahou (5744), Brnem (3085), Plzní (1058)...

045-dsc-2300.jpg

Zlín - V rámci motivační soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategoriízaměřených na pravidelnost, délku jízdy, chůzi, běh a kreativitu. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul Cyklozaměstnavatel roku, nebo Regionální cyklozaměstnavatel. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům a jinak bezmotorově příchozím, vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).

V květnu na soutěžící čekají různé akce na triko zdarma, jako je například kontrolní servis kola, pití značkových káv, různých limonád, bohaté snídaně a diskuse o cyklodopravě s úředníky a politiky obou měst. Termíny jednotlivých akcí jsou na www.dopracenakole.czpod městem Zlín a Otrokovice. 

Do celorepublikové výzvy se letos přihlásilo 45 měst a společně soutěžící města Zlín a Otrokovice se umístila na předním místě v počtu zaregistrovaných nadšenců za Prahou (5744), Brnem (3085), Plzní (1058), Ostravou (1015) a Olomoucí (1010). Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se letos zapojilo do kampaně 941 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců,  v minulém roce to bylo 742. Registrace je prodloužena do 5.května, tak se počty soutěžících mohou ještě změnit. 

V rámci motivační soutěže Do školy na kole se letos přihlásily dva týmy studentů z Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť. V celorepublikové akci se více zapojili studenti ze středních škol, než z vysokých. Zapojit se mohl  každý samostatně, nebo vytvořil s kolegy až pětičlenné týmy. V názvech týmů se někteří letos opravdu vyřádili. A koho že letos v květnu můžete potkat do práce a zpět ?

Nejvíce se členové týmů v názvech inspirovali ve sportovní tématice, jako například Cyklosamci VFC, RychlíPozitivníCyklisti, Zlínská kolo trojka, To dojdem, Naplnó !, Edhouse kolobězci, Edhouse kolaři,  Sporťáci Barum,  Bikeři VFC, Cyklisti od šibenic, NEkolemKOlem, KOlemNEkolem,  Když nechčije, jedu !, HTC – když nemůžeš přidej, ale též Sportem k trvalé invaliditě, Sádlo vzdej se !, IT kolo, KoloLAPPkové, RYCHLÉ ŠPICE, KOLOBĚH,  

Další velké množství týmů svůj název čerpalo patrně v práci, takže v soutěži jsou týmy Dycky lisovna, Dětské oddělení, Interna, Mudříci, Ostřiči pili, Ajťáci, Pod proudem,  Formy team, FC nám se chce, Pixelbox, Personalisti, Knihovna, STAVAŘI,  Instalatéři, Konfekce,  Proton and elektron, Školka pana Příhody, Marketing, Šufánci, Papiňáci, Nejspokojenější pracoviště, ale též Makat,makat a makat ! Vypuštěné Duše – pro závod i duši vypustíme ! Botydoroboty, Elita z výroby :-),

Názvy zvířátek se líbí týmům Vemena, Drsní tulící žraloci, Čamlíci, Bobři, Divoké veverky, Čovkani, Rychlé želvy, Šneci, Berani, Banánové rybičky  a celkové označení *Zvěřinec* .  Zatím jeden tým inspirovala zelenina, a to Papriky.

Někteří členové týmů si asi nevěří, že květnovou soutěž zvládnou, a tak se raději označili jako Poslední, Už tam budem ?, Půlmozci, Ve vývoji, Bezfantazie, Škatule, Amatéři, Sirotci, Béčka, Bezambic, Odpadlíci, Chodci uchození, Pokus Malér, KuVaProC ?, Hrobníci, Lenoši, LAPPiduši, Zlínské prašivky.

Šlapání na kole, nebo pěšky též inspirovalo některé týmy v názvu, jako například Šlape to, Sjeté šlapky, Šlaponožky, Šlápotky, Šlapetotým, Nebreč a šlapej ! Ale jsou týmy, které berou motivační akci DPNK 2019 s optimismem a hodně si věří o čemž svědčí i jejich názvy NO Stress, sPRÁVNÍ pocit, Veselé tety, Pájin harém, Bude to, Blesky v mlze, Květen na kolo vlezem, Furt Zlín !, Bratři v triku, Skvělé holky, pěTÚspěšných, Rychlé šípy, Vichr z kotárů 2019, Jezdci, Dycky Volný a ženy!, Sádlo vzdej se!

V názvech týmů nezaháleli ani soutěžící ze Statutárního města Zlín a Magistrátu města Zlín, a tak se můžeme těšit na výsledky týmů Kolaři z náměstí, Cyklisté z radnice, Strašidla z půdy, DrZe na kola, Stavba povolena.  Město Otrokovice a Městský úřad Otrokovice jde do kampaně s následujícími  týmy: Velké holky, MAGOŘI, Nalehko, Obadva a # 1.

Nejvíce zaujalamotivační kampaň zaměstnance Continental Barum s.r.o., kde se přihlásilo nejvíce soutěžících, následuje Fatra a.s. , Promens, a.s.,  Schneider Electric CZ, s.r.o. , Edhouse s.r.o. , Glass Service a.s. , PRECIZ ,s.r.o. , Teplárna Otrokovice, a.s. , CardboxPackaging s.r.o.,   Město a Městský úřad Otrokovice , Komerční banka, a.s. , GEMINI oční klinika, a.s. , LAPP Czech Republic s.r.o. , Decathlon Zlín , MMZ a Statutární město Zlín , CBS 

Nakladatelství, s.r.o. , Cardbox Packaging s.r.o.,IMPROMAT-COMPUTER s.r.o. , Graspo CZ, a.s. , TRIMILL , a.s. , TNS SERVIS , ZLINPROJEKT a.s. , Charita Zlín , Tescoma s.r.o. ,  Krajská nemocnice T. Bati , Pipelife Czech, s.r.o. , CENTROPROJEKT GROUP, a.s. , Krajské ředitelství policie Zlínského kraje  a další. 

V červnu je vyhlašování výsledků motivační kampaně. Pro soutěžící za Zlín, Otrokovice a okolí se budou oznamovat výsledky a předávat hodnotné výhry od lokálních partnerů dne 6. června v Otrokovicích na náměstí 3. května. Připravuje se i zajímavý kulturní program.

 

Zdroj: TZ Jana Vybíralová, koordinátorka DPNK 


 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru