Česky

Česky

English

menu
zavřít

Květnová výzva Do práce na kole 2020. Aktuální informace

14. 4. 2020

Aktuality

14

Zlín - Celorepubliková akce Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem každoročně směřuje k ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu. Jubilejní desátý ročník akce...

dsc09793.jpg

Celorepubliková akce Do práce na kole, pěšky, nebo poklusem každoročně směřuje k ozdravení měst a motivaci k bezmotorovému pohybu. Jubilejní desátý ročník akce ale prošel pod vlivem aktuálních událostí radikální změnou.

Velká část zaměstnanců i drobných podnikatelů vyměnila své běžné pracoviště za kuchyňský stůl, péči o děti, šití roušek, karanténu či kombinaci více variant. Úplně všem z nich chce ale spolek AutoMat přinést rozptýlení a v době rušení všech kulturních, společenských i sportovních akcí nabídnout výzvu, která spojuje a přispívá k lepší kondici i dobré náladě. 

„Základní prevencí fyzických i psychických onemocnění je pohyb. To bychom rádi připomínali nejen všem, kteří se pravidelně dopravují do práce, ale také lidem, kteří kancelář nebo dílnu nedobrovolně vyměnili za home office či karanténu,” říká vedoucí kampaně Do práce na kole Jan Haruda.  

AutoMat vyšel ze své pravidelné květnové výzvy Do práce na kole, při které motivoval zaměstnance nahrazovat cestu autem bezmotorovou dopravou. Své cesty si pak účastníci zapisovali či nahrávali do systému. „Letos jsme významným způsobem upravili pravidla tak, aby se v květnu mohl zapojit opravdu každý. Pro ty, kdo nadále cestují na svá pracoviště, je určitě nejzdravější a nejbezpečnější variantou dopravovat se pěšky či na kole. Ostatní si mohou zapisovat třeba zdravotní vycházky, cesty pěšky či na kole na nákup. Ti, kteří nevyrážejí z domu vůbec, mohou evidovat své domácí sportovní aktivity jako je jóga, posilování či rotoped,” vysvětluje Jan Haruda. 

Do práce na kole je týmová výzva, díky které lze zůstat alespoň virtuálně v kontaktu se svými kolegy, vzájemně se motivovat a hecovat. Současně ale nevyžaduje společné setkávání, takže se lze účastnit i za aktuálně ztížených podmínek.

Registrační poplatek snížil AutoMat do 15.dubna na 290 Kč. Každý účastník dostane  tričko či nákrčník s motivem od Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99 a může vyhrát některou z cen. Například každý člen z vítězného týmu získá koloběžku Kostka. Jsou naplánovány i různé květnové akce na triko, nebo nákrčník jako například kontrolní servis kola, snídaně, káva, koláče, ovoce, zmrzlina atd.  Ovšem jejich realizace záleží na aktuální situaci a vyhlášených omezeních. Vše sledujte na www.dopracenakole.cz pod městem Zlín, nebo Otrokovice.

Loni se do výzvy zapojilo 20 000 účastníků z celé republiky.Zlín, Otrokovice a blízké okolí se společně letos zapojí již po sedmé.  Minulý rok poměřovalo své síly za obě města  941 cyklistů, koloběžkářů, chodců a běžců. K 13.4. je zaregistrovaných celkem za Zlín, Otrokovice a okolí neuvěřitelných 744 nadšenců. Z toho 360 za Zlín a 384 za Otrokovice. Za Statutární město Zlín se přihlásilo 30 zaměstnanců, což je nejvíce ze všech ročníků soutěže ! Na prvním místě je Zlínský kraj, kde se registrovalo 52 soutěžících a za ním je firma Promens, a.s., která eviduje  44 účastníky. Děkujeme .

Ovšem ne všichni za Zlín, Otrokovice a okolí mají dokončené přihlašování, a proto připomínáme, že registrace je spuštěná do 30.4., ale nejvýhodnější je do 15.4. !

Trička, nákrčníky i výhry jsou připravené. Více o akci najdete na www.dopracenakole.cz.

Zdroj: TZ Automat

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru