Česky

Česky

English

menu
zavřít

Kvůli pandemii očekává město nižší příjmy. Pozastaví proto některé výdaje

9. 4. 2020

Aktuality

13

Zlín - Statutární město Zlín očekává negativní dopad následků nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti s nákazou Covid-19 na celkovou výši daňových příjmů v letošním roce. Proto přistupuje s ohledem na princip předběžné opatrnosti k několika opatřením v rámci hospodaření města.

radnice.jpg

Zlín - Statutární město Zlín očekává negativní dopad následků nouzového stavu vyhlášeného v souvislosti s nákazou Covid-19 na celkovou výši daňových příjmů v letošním roce. Proto přistupuje s ohledem na princip předběžné opatrnosti k několika opatřením v rámci hospodaření města.

Město pozastaví některé výdaje jak v oblasti provozních finančních prostředků, tak u části připravovaných investic. Konkrétně se jedná o objem cca50 mil. v provozních výdajích a asi200 mil. v oblasti investic, což je asi 30 % celkových investičních výdajů města.

Jedná se zatím o pozastavení těchto výdajů, definitivní rozhodnutí o dalším postupu odsouváme na konec června, kdy bude možné již vyhodnotit první konkrétní dopady sníženého výběru daní na příjmovou stránku rozpočtu. Teprve poté budeme rozhodovat o dalším postupu,“ upřesnil Bedřich Landsfeld, v jehož kompetenci je oblast financování.

“Plánované strategické investice současná situace určitě neovlivní. Pozastavení se týká menších investic, které byly před soutěží. Naší snahou ale je, abychom žádné investice nezrušili. Za sebe očekávám, že se vláda bude snažit oživit ekonomiku dotacemi do investic. Proto teď o to více urgujeme přípravy i dalších investičních projektů, abychom byli nachystaní tyto případné dotace maximálně využít k rozvoji města,“ doplnil primátor Zlína Jiří Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru