Česky

Česky

English

menu
zavřít

Lávka, cyklostezky. Řada staveb před zimou finišuje

12. 10. 2017

Aktuality

41

Zlín – Hned několik dopravních staveb, u kterých je investorem město, je ve Zlíně před dokončením. Veřejnost je začne využívat v nejbližších týdnech.

Síť cyklostezek se rozrůstá

Zlín – Hned několik dopravních staveb, u kterých je investorem město, je ve Zlíně před dokončením. Veřejnost je začne využívat v nejbližších týdnech.

Platí to například pro novou lávku přes řeku Dřevnici v Loukách, umístěná je hned naproti nákupním centrům UNIHOBBY a Terno. Práce začaly v červenci a k užívání má být lávka předána počátkem listopadu. „Její vybudování byl dlouholetým požadavkem občanů z místní části Louky. Výrazně jim usnadní přístup do nákupních center, což požadovali, protože v Loukách obchod není. Lávku vítají i vyznavači jízdy na kole či in-line bruslích, protože navazuje na cyklostezku Zlín – Otrokovice,“ konstatoval Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

Náklady na postavení lávky dosáhnou výše cca čtyř milionů korun. V příštím roce bude k ní přistaven chodník, který ji propojí s Loukami.

Před dokončením jsou práce na prodloužení cyklostezky vedoucí přes centrum města a to podél třídy T. Bati v úseku ulic Lorencova – Podvesná XVII. Celkově bude nový úsek dlouhý téměř jeden a půl kilometru. V rámci výstavby se provádí i nezbytné stavební úpravy dotčených křižovatek včetně světelných signalizací, buduje se několik podélných parkovacích stání, provádí se bezbariérové úpravy a výstavba dvou nových zálivů na zastávkách MHD. Opravují se i některé navazující chodníky. „Hotovo má být do konce října,“ sdělil cyklokoordinátor zlínské radnice Martin Habuda.  Náklady na stavbu dosáhnou výše téměř 21 milionů korun. Na tuto akci město získalo příslib dotace z Evropské unie ve výši 16 milionů korun prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje území Zlín pro období 2014 – 2020.

Prodlužuje se i takzvaná páteřní cyklostezka podél řeky Dřevnice. Nový úsek o délce čtyři a čtvrt kilometru roste v úseku Příluky – Lužkovice – Klečůvka. Počítá se zde s instalací veřejného osvětlení na nejvíce frekventovaných místech a s propojkou na ulici U Tescomy. „Půjde o smíšenou stezku, kromě cyklistů a in-line bruslařů se zde budou moci pohybovat také chodci,“ upřesnil Josef Novák.

Část stavby mezi Přílukami a Lužkovicemi by měla být hotova do konce listopadu. Úsek mezi Lužkovicemi a Klečůvkou pak bude postaven do konce května následujícího roku. S ohledem na problém s některými pozemky bude stavba v délce přibližně 400 metru přerušena a jezdit se bude dočasně po stávající polní cestě. Náklady na stavbu dosáhnou výše cca 29 a půl milionů korun. Město na tuto stavbu požádalo o evropskou dotaci z Integrovaného plánu rozvoje území Zlín pro období 2014 – 2020 ve výši 23,1 milionu korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru