Česky

Česky

English

menu
zavřít

Lešetínský fašank si vyžádá omezení ve třech ulicích, změní se i trasa linky č. 38

2. 2. 2024

Aktuality

493

Zlín - Lešetínský fašank, tradiční masopustní veselice v centru Zlína, se neobejde bez dopravních omezení. Veřejnost i motoristé se musí od pátku 2. do neděle 4. února připravit na změny v ulicích Lešetín I, II a Kvítková.

Od páteční 14. do nedělní 6. hodiny bude v ulici Lešetín I platit celková uzavírka a v sobotu se od 6. do 19. hodiny uzavře také ulice Kvítková. V Lešetíně II a Kvítkové pak bude od páteční 20. do sobotní 19. hodiny dočasně platit zákaz zastavení. Auta nebudou smět zastavit také v Lešetíně I, a to od páteční 14. do nedělní 12. hodiny.

Kvůli uzavření ulice Kvítková bude od páteční 20. hodiny a po celou sobotu platit pro autobusovou linku MHD č. 38 odklon na objízdnou trasu přes Benešovo nábřeží. Spoje linky č. 38 s označením 38X budou jezdit mimo Kvítkovou ulici v obou směrech. Zastávky Lešetín I a Díly II zůstanou bez obsluhy. Místo toho budou autobusy zastavovat na objízdné trase na zastávkách Benešovo nábřeží a U Splavu. Zastávka Podvesná VI bude obsloužena linkou 38 v opačném směru než obvykle. Časové polohy spojů se nezmění.

Na programu 23. Lešetínského fašanku, který začne v sobotu v 10 hodin, jsou vystoupení hudebních a folklorních souborů, průvod masek, ochutnávka pravé domácí zabijačky, ukázky lidových řemesel a také atrakce pro děti. V ulicích budou k dispozici stánky s občerstvením a dvě hudební scény, na kterých vystoupí folklorní soubory a hudební skupiny.

Kromě tradičního maškarního průvodu a pochování basy se uskuteční i soutěž o nejlepší masku. Pořadatelé připravili pro všechny děti, které se zapojí do průvodu a přijdou v masce, menší dárky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru