Česky

Česky

English

menu
zavřít

Letní investice ve školách. Je jich hodně

1. 6. 2017

Aktuality

14

Zlín – Desítky milionů korun se proinvestují během letních prázdnin ve školských zařízeních v majetku města. Dvouměsíční pauzu ve vyučování...

Ilustrační foto

Zlín – Desítky milionů korun se proinvestují během letních prázdnin ve školských zařízeních v majetku města. Dvouměsíční pauzu ve vyučování radnice využije k realizaci celé řady rozsáhlých akcí.

Z hlediska nákladů bude nejvýznamnější investice v základní škole na ulici Slovenská. „Chystáme zde vybudování přístavby a rekonstrukci kuchyně. Celkem zde proinvestujeme více než čtrnáct a půl milionu korun,“ sdělila náměstkyně primátora Kateřina Francová, do jejichž kompetencí patří školství.

Kuchyně se bude modernizovat – a to včetně zázemí - také v ZŠ Křiby. Zde půjde o investici za téměř 11,2 milionu korun. Přes 2,7 milionu korun bude stát rekonstrukce hygienického zázemí v základní škole na ulici Okružní.

Seznam dalších nejvýznamnějších investic:

Mateřská škola Zlín, Slovenská 3660 - rekonstrukce střechy, cca 1,4 milionu korun

MŠ Milíčova v Malenovicích - zateplení střech, cca 1,25 milionu korun

ZŠ , Komenského 78, Zlín-Malenovice - nový vstup, cca 1,24 milionu korun

ZŠ Zlín, Mikoláše Alše 558 - rekonstrukce větrání šaten tělocvičny, cca 1,2 milionu korun

Během léta bude finišovat výstavba víceúčelového hřiště v areálu základní školy na ulici Okružní. V rámci investice za cca 15 milionů korun zde vyroste atletická a in-line dráha, hřiště pro beachvolejbal, beachfotbal, malou kopanou, volejbal a nohejbal, a také třeba dětské hřiště. Celý areál bude pod dohledem kamerového systému Městské policie Zlín. Hotovo má být v srpnu. „Sportoviště bude k dispozici především školákům, část pak i veřejnosti – některá zdarma, některá v určité hodiny za poplatek,“ doplnil Milan Smola, vedoucí Odboru školství magistrátu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru