Česky

Česky

English

menu
zavřít

Lhotku zasáhla blesková povodeň, pod mostem ve Zlíně uvízlo policejní auto

1. 7. 2024

Aktuality

9196

Zlín - Nedělní prudké bouře a přívalové srážky, které se přehnaly regionem, natropily škody také ve zlínské místní části Lhotka. Dobrovolní hasiči tady v noci na pondělí odstraňovali společně s obyvateli nánosy bláta a čerpali vodu ze zatopených sklepů. Potíže byly také v centru Zlína, kde v zatopeném podjezdu na ulici Dlouhá uvízl i policejní vůz.

Technické služby Zlín zahájily ve spolupráci s Odborem dopravy Magistrátu města Zlína odklízení nánosů bahna na cyklostezkách. Mezi nejvíce postižená místa patří trasy v Loukách, Malenovicích a okolí zábavního parku Galaxie na Vršavě.

„Odklízecí práce budou pokračovat celé pondělí a nejspíš i následující den. Vyčíslit škody ještě nedokážeme, pro pojišťovny nyní zajišťujeme potřebné snímky,“ uvedl Pavel Moravec z dopravního odboru zlínského magistrátu.

Blesková povodeň zasáhla ve Lhotce nejvíc cestu směrem na Hostišovou. „Na silnici ve Lhotce zůstalo velké množství vyplavených kamenů a utrženého asfaltu, se kterým bychom potřebovali technickou pomoc,“ informoval tamní sbor dobrovolných hasičů.

Silně poničena je také silnice mezi Lhotkou a Tečovicemi.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru