Česky

Česky

English

menu
zavřít

Lidé mají možnost vyjádřit se ke stavu ovzduší

28. 7. 2021

Aktuality

18

Zlín - Ministerstvo životního prostředí se aktuálně věnuje přípravám novely zákona o ochraně ovzduší. V této souvislosti se také obrací na širokou veřejnost s výzvou,...

mzp.jpg

Zlín - Ministerstvo životního prostředí se aktuálně věnuje přípravám novely zákona o ochraně ovzduší. V této souvislosti se také obrací na širokou veřejnost s výzvou, aby se zapojila do probíhající veřejné konzultace k ochraně ovzduší v ČR.

Veřejná konzultace je určena široké veřejnosti - od orgánů veřejné moci, přes akademickou sféru a další odbornou veřejnost či zástupce zájmových skupin až po jednotlivé občany. Díky veřejné konzultaci zjistíme názor veřejnosti na stav a vývoj kvality ovzduší, úroveň a efektivitu jeho ochrany v České republice, dostupnost informací a možnosti dalšího směřování ochrany ovzduší,“ uvedl Matěj Mrlina, vrchní ministerský rada Odboru ochrany ovzduší při MŽP.

Veřejná konzultace proběhne formou strukturovaného dotazníku, který pokrývá široký okruh témat dotýkajících se všech oblastí ochrany ovzduší. Výstupy z veřejné konzultace budou využity jako jeden z podkladů nejen pro přípravu komplexní novelizace legislativy v oblasti ochrany ovzduší, ale také pro úvahy o budoucím směřování ochrany ovzduší v České republice a nastavení prostředí pro účinné snižování zdravotních rizik spojených se znečištěním ovzduší a pro vytvoření prostoru pro regeneraci ekosystémů i například pro podporu inovací a čistších technologií. Dotazník je dostupný zde do 15. srpna 2021. Ministerstvo životního prostředí uvítá co nejširší zapojení veřejnosti.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru