Česky

Česky

English

menu
zavřít

Lidé se mohou zbavit dluhů. Pomůže jim Milostivé léto

2. 12. 2021

Aktuality

46

Zlín – Lidé se nyní mohou zbavit exekucí a splatit své dluhy, jejichž penále se mnohdy vyšplhalo do výše, kterou již nejsou schopni splácet.

Lidé s dluhy se mohou z problémů dostat. Pomůže jim dluhová amnestie Milostivé léto

Zlín – Lidé se nyní mohou zbavit exekucí a splatit své dluhy, jejichž penále se mnohdy vyšplhalo do výše, kterou již nejsou schopni splácet. Stačí využít unikátní akce s názvem Milostivé léto, která umožňuje dlužníkům ukončit exekuční řízení pouhým zaplacením původní vymáhané částky plus poplatku exekutorovi ve výši 907,50 Kč včetně DPH. Odpouští se tak úroky a penále, což mohou být při dlouhotrvajících exekucích vysoké částky.

Akce se vztahuje pouze na dluhy vymáhané soudním exekutorem, nikoliv na exekuce správní nebo daňové.

Apelujeme na občany, kteří mají dluhy vůči našemu městu, aby se dluhové amnestie Milostivé léto pokusili využít. Milostivé léto je vyhlášeno na tři měsíce od 28. října 2021 do 28. ledna 2022, a kdykoliv během této doby mohou lidé svou exekuci doplatit. Tato úleva platí pouze pro exekuce, které byly zahájeny před spuštěním akce, tedy před datem 28.10.2021,“ uvedl náměstek primátora města Zlína Bedřich Landsfeld a vysvětlil:

V uvedeném termínu mohou dlužníci zaplatit jen tzv. jistinu, tedy původní nezaplacený nebo jinak nezaniklý dluh vymáhaný v exekučním řízení (případně může doplatit zbývající část jistiny) a dále jen poplatek exekutorovi za uzavření exekuce. Vše ostatní, tedy úroky, penále, příslušenství či poplatky stát odpouští a se splacením původní částky bude dluh smazán.“

Jak postupovat krok za krokem:

1. Získat přehled o nesplacených závazcích

Pro využití akce je nezbytné mít přesný přehled o svých exekucích, který lze získat výpisem všech exekucí, které jsou na dlužníka vedeny v centrálním registru exekucí na webu www.exekuceinfo.cz. Kromě počtu exekucí a dlužných částek lze zjistit i kontaktní údaje na příslušné exekutory, což jsou informace nezbytné pro další krok.

2. Kontaktování exekutora

Je nutné kontaktovat každého exekutora spravujícího exekuci, která má být v rámci Milostivého léta uhrazena a požádat jej o následující: aktuální vyčíslení hodnoty všech nesplacených jistin u zjištěných exekucí a zároveň o sdělení informace, zda neeviduje ještě další exekuce, které jsou u něj na dlužníka vedeny a mohly by být v rámci akce uhrazeny.

3. Uhrazení dluhu

Úroky a penále se ruší, ale stále je nutné zaplatit nesplacenou jistinu vyčíslenou od exekutora, plus poplatek ve výši 907,50 Kč (750 Kč + DPH).

4. Kontrola v registru exekucí

Po uhrazení dluhu má exekutor 14 dnů na to, aby zápis o exekuci z registru odmazal.

Podrobné informace o akci Milostivé léto na www.exekuceinfo.cz

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru