Česky

Česky

English

menu
zavřít

Lidl obdaroval mateřskou školu

23. 1. 2017

Aktuality

18

Zlín – 140 tisíc korun. Takovou sumu obdržela Mateřská škola Zlín M. Knesla od společnosti Lidl. Finanční dar škola získala v rámci projektu, který je zaměřen na podporu vzdělávacích organizací.

Děti z MŠ M. Knesla

Zlín – 140 tisíc korun. Takovou sumu obdržela Mateřská škola Zlín M. Knesla od společnosti Lidl. Finanční dar škola získala v rámci projektu, který je zaměřen na podporu vzdělávacích organizací.

Podporu mateřské školy ve Zlíně jsme spojili s prvním dnem otevření nové prodejny v ulici Nábřeží. Z každého nákupu nad tři sta korun, který zákazníci uskutečnili v tento den, věnoval Lidl škole padesát korun. Celková darovaná částka se vyšplhala na sto čyřicet tisíc korun,“vysvětlila Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl.

O tom, do které konkrétní školy finance půjdou, však obchodní řetězec nerozhodoval sám. Výběr konzultoval s Odborem školství Magistrátu města Zlína, do jehož gesce mateřinky patří.

Mateřské i základní školy, jejichž zřizovatelem je město, nežijí pouze z rozpočtu města, ale část jejich příjmů pochází z různých dotací či darů od rodičů dětí nebo od firemních sponzorů. Školu, která má dar obdržet, vždy pečlivě vybíráme podle potřebnosti. Tentokrát byla na řadě Mateřská škola M. Knesla,“ uvedl Milan Smola, vedoucí Odboru školství.

Slavnostní předávání šeku na částku 140 tisíc korun proběhlo přímo v sídle mateřské školy v Bartošově čtvrti. Zástupci obchodní společnosti přijeli nejenom se šekem, ale na uvítanou si děti získali ještě jedlým dárkem – plnou krabicí čerstvého a sušené ovoce. Předškoláci jim na oplátku předvedli zimní pásmo písní a říkanek. Finanční pomoc velmi ocenila ředitelka obdarované školy Marie Hřibová, která prozradila, jakému účelu peníze poslouží.

Moc firmě Lidl děkujeme za to, že jsme dostali takovou úžasnou částku. Darované finance naše mateřská škola využije na nákup učebních pomůcek, uvedla.

Podpora vzdělávacích organizací není jedinou aktivitou, kterou Lidl, coby firma hlásící se ke společenské odpovědnosti, dělá. Od 1. února pokračuje další kolo soutěže, díky níž mohou třeba i Zlíňané získat Rákosníčkovo hřiště. Hřiště vyhraje to město, které získá nejvíce hlasů od svých obyvatel. Více na: www.lidl-rakosnickova-hriste.cz

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru