menu
zavřít

Lužkovičtí převzali zrekonstruovanou zbrojnici

23. 2. 2017

Aktuality

2

Zlín – Rekonstrukce budovy hasičské zbrojnice v Lužkovicích je u konce. Do svého užívání ji převzali místní hasiči při slavnostním aktu přestřižení pásky.

Hasičská zbrojnice je kompletně zrekonstruovaná

Zlín – Rekonstrukce budovy hasičské zbrojnice v Lužkovicích je u konce. Do svého užívání ji převzali místní hasiči při slavnostním aktu přestřižení pásky.

Objekt v ulici Na Gruntech v místní části Lužkovice město odkoupilo závěrem roku 2013. V roce následujícím proběhla výměna oken a stavební firma zahájila přípravné práce pro kompletní rekonstrukci. Přestavba původně rodinného domu na hasičskou zbrojnici probíhala po celý rok 2015.

Vybudovali jsme dvě výjezdová stání pro hasičskou techniku, šatny a sociální zařízení pro zásahovou jednotku. V prvním poschodí vznikla zasedací místnost, která slouží nejenom hasičům, ale i všem občanům místní části,“ uvedl Václav Kostelník, vedoucí oddělení krizového řízení a obrany Magistrátu města Zlína.

Po kolaudaci na začátku loňského roku byla zbrojnice postupně vybavena nábytkem a na podzim stavebníci dokončili finální práce. Jejich výsledkem je nový nájezd do garáží a upravený terén v okolí zbrojnice.

Budování zázemí pro činnost lužkovické jednotky však ještě zcela neskončilo. Záměrem města je v tomto roce dokončit úpravu venkovních prostor vedle zbrojnice směrem k řece Dřevnici.

Venkovní prostory budou ještě doupraveny pro účely výcviku místní jednotky sboru dobrovolných hasičů,“ dodal Václav Kostelník.

Slavnostní akce, při níž lužkovičtí hasiči převzali víceúčelový objekt do užívání, se uskutečnila za účasti cca 280 občanů místní části.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru