Česky

Česky

English

menu
zavřít

Magistrát obnovuje vítání občánků

31. 5. 2021

Aktuality

603

Zlín – Slavnostní obřad vítání novorozených dětí do života je po několikaměsíční pauze zpět.

Slavnostní obřad vítání občánků se těší  u rodičů  oblibě

Zlín – Slavnostní obřad vítání novorozených dětí do života je po několikaměsíční pauze zpět. Organizátor Odbor občansko - správních agend Magistrátu města Zlína nyní vypsal řadu červnových termínů, ve kterých chce všechny děti narozené v době koronavirové pandemie přivítat.

Oddělení matrik a ověřování eviduje cca 280 dětí, respektive rodičů dětí, kteří čekají, až se pro ně bude společenský obřad vítání dětí konat. Pokud nedojde ke změně v protiepidemických opatřeních, pak by se nám do konce června podařilo přivítat většinu čekajících. Rodiče v nejbližších dnech obdrží pozvánky na konkrétní dny. V případech, kdy se rodiče nebudou moci určeného termínu zúčastnit, nabídneme jim alternativní formu gratulace, tedy předání dárku v kanceláři matriky na radnici,“ uvedla vedoucí oddělení matrik a ověřování Elena Kovaříková.

Náhradní obřady vítání dětí se budou konat v termínech 3., 4., 5., 10., 11., 17., 18., 19. a 25. června v obřadní síni radnice, a to v několika po sobě navazujících skupinách. Oproti standardnímu pátečnímu termínu konání se nyní budou konat ve čtvrtek a v pátek v době od 14:30 do 17 hodin a navíc v sobotu v době 9:30 až 12 hodin.Prozatím nebude součástí obřadu vystoupení dětských folklorních souborů.

Předpokládáme, že k obvyklému způsobu zajišťování obřadů – co se týče obvyklých pátečních termínů i tradičního kulturního zpestření dětskými umělci – se vrátíme od září,“ doplnila Elena Kovaříková.

Veškeré obřady vítání dětí budou organizovány s ohledem na aktuální protiepidemická vládní opatření. O hygienických pravidlech při obřadu budou rodiče informování v průvodním dopise pozvánky a na také místě.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru