Česky

Česky

English

menu
zavřít

Magistrát poděkoval dobrovolníkům. I díky nim popřál 2230 jubilantům

18. 12. 2017

Aktuality

19

Zlín – Významné životní jubileum 75, 80, 85, 90 a více let dovršilo v tomto roce 2230 obyvatel města Zlína.

Oceněné primatora získala Alena Čechová

Zlín – Významné životní jubileum 75, 80, 85, 90 a více let dovršilo v tomto roce 2230 obyvatel města Zlína. V jejich domovech je s gratulací, dárkovým balíčkem a kyticí květin navštěvovali představitelé města, pracovnice pro občanské záležitosti, ale zejména 55 dobrovolníků, tzv. roznášejících, kteří s Odborem kanceláře primátora zlínského magistrátu dlouhodobě spolupracují. Jako každoročně dostali i oni od města odměnu. Jako poděkování za jejich záslužnou práci, kterou vykonávají pro své starší spoluobčany ve svém volném čase, je čekala návštěva zoologické zahrady a zámku Lešná s průvodcem. Po zážitky nabitém odpoledni zasedli ke společné slavnostní večeři. Osobně jim na setkání do restaurace Limpopo v ZOO Zlín přišel poděkovat i primátor města Zlína Miroslav Adámek a jeho náměstkyně Kateřina Francova.

Já se připojuji k velkému poděkování za to, že jste ochotni za lidmi jít, popřát jim, vzít na sebe roli posluchačů, posedět a strávit s nimi chvíli. Je to pro ně velmi důležité, stáváte se součástí jejich osudů,“ promluvila k přítomným dobrovolníkům Kateřina Francová, která svůj proslov zakončila vybranýmcitátem pro tuto příležitost. „Naše planeta nepotřebuje více úspěšných lidí. Zoufale potřebuje ty, kteří tvoří mír, léčí, obnovují, vyprávějí příběhy a milují vše živé.“

V rámci slavnostního setkání primátor města zvlášť poděkoval a udělil ocenění dvěma ženám, které s prací roznášejících končí. Oceňující listinu převzala Alena Čechová, která se loučí po osmnácti letech a Zdenka Pospíšilová, která vypomáhala oddělení pro občanské záležitosti ještě o rok déle. V této souvislosti nutno připomenout, že organizační oddělení má v dané chvíli podstav spolupracovníků na roznášení a hledá nové zájemce.

„Aktuálně potřebujeme nové roznášející především pro lokality Díly VI., ulice Lesní, Lomená a Zlín – Louky. Během roku se ale uvolňují i jiné lokality,“ uvedla Klára Čuříková z Odboru kanceláře primátora MMZ, která má agendu jubilantů na starosti.

Město Zlín navštěvuje i své bývalé obyvatele, kteří se vzhledem k svému věku či zdravotnímu stavu odstěhovali do sociálních a seniorských zařízení. Pravidelně za nimi vyjíždí do jejich nových domovů ve Zlíně a okolí.

Domov pro seniory Lukov a Domov pro seniory Burešov pořádají pro své klienty několikrát do roka společnou oslavu narozenin. Díky vstřícnosti obou domovů se můžeme i my těchto setkání s bývalým spoluobčany účastnit, poblahopřát jim a společně pobesedovat. Za organizaci těchto akcí, které bývají pro starší lidi velkou vzpruhou jsme vedení domovů i ošetřujícímu personálu velmi vděčni,“ vzkázala náměstkyně primátora Kateřina Francová.

V rámci čtyř čtvrtletních návštěv v lukovském domově letos zlínská radnice poblahopřála 32 občanům  města Zlína, v domově na Burešově pak ve dvou návštěvách 43 občanům. Za dvěma jubilanty zajely pracovnice Odboru kanceláře primátora do Domova seniorů v Loučce a jednoho seniora, který se dožil významného životního jubilea, navštívily v Domově seniorů v Napajedlech.

Zájemcům o dlouhodobou spolupráci při roznášení dárků jubilantům podají bližší informace pracovnice Odboru kanceláře primátora, který sídlí v přízemí na radnici. Telefonní kontakt: 577 630 159.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru