Česky

Česky

English

menu
zavřít

Malované hřiště, které navrhli Zlíňané v rámci „Tvoříme Zlín“, je už připraveno ke hrám

11. 6. 2019

Aktuality

72

Zlín - Na sportovišti č. 38 na ul. Zborovská – Bartošova čtvrť, které dosud sloužilo především k míčovým hrám, k výuce jízdy na kole či na kolečkových bruslích, bylo realizováno nové Malované hřiště...

foto-6.jpg

Zlín - Na sportovišti č. 38 na ul. Zborovská – Bartošova čtvrť, které dosud sloužilo především k míčovým hrám, k výuce jízdy na kole či na kolečkových bruslích, bylo realizováno nové Malované hřiště. Hřiště vzniklo v rámci projektu „Tvoříme Zlín“ a navrhli je sami obyvatelé města. Rozpočet činil bezmála čtyřicet pět tisíc korun.

„Pomocí speciálních barevných nástřiků je na hřišti namalováno osm různých her, které děti mohou využít při volnočasových aktivitách. Připravujeme také informační tabuli přímo na hřiště,“ doplnila Kristýna Králová, inspektorka hřišť při Odboru městské zeleně.

Příklady her:

ČOKOLÁDA

Hráči postupně proskákávají/prochází jednotlivé obdélníky a při každém skoku nebo kroku řeknou slovo z kategorie v daném kole (začínající na libovolné písmeno). Podmínkou je, že se nezadrhnout a všechna slova říkají plynule za sebou. Pokud ne, je potřeba kolo opakovat. Po dokončení kola přichází na řadu další kategorie. Příklad:

  1. Kolo BARVA: modrá, žlutá, oranžová, béžová, růžová, červená
  2. Kolo ROSTLINA: bříza, dub, pampeliška, fíkus, jabloň, mrkev

Poslední kolo (slepec) mají děti za úkol projít poslepu, aniž by šláply na mezeru mezi obdélníky. Ten, kdo celou hrou projde na nejméně pokusů, vyhrává.

DOBRODRUŽNÁ CESTA

Cílem hry je zvládnout náročnou pouť a na jejím konci, na opuštěném ostrůvku, otevřít truhlici s pokladem. Hráč musí hned na startu zvládnout hlavolam a jako krab projít skrze pláž až do pestrobarevné džungle. Ta prověří odhad vzdálenosti, zdatnost ve skoku a dovednost udržení rovnováhy při chůzi po čáře. Po úniku před nebezpečnými zvířaty čeká na putovatele poslední rébus. Po jeho vyluštění je poklad dobyt.

FIT SQUARE

Výzva i pro dospělé na protáhnutí těla. Postupně je třeba zvládnout různé 3 úkoly – například 10 dřepů, 10 poskoků na místě a 10 kliků.

OPIČÍ DRÁHA

Hráč musí zvládnout několik úkolů – přehopkat puntíky, skákat po levé a později po pravé noze, udržet rovnováhu při přechodu po čáře, zvládnout skok snožmo do boku a sprintovat do cíle. Jednotlivá kola se mohou stopovat a dát prostor pro soutěžení několika dětí i dospělých.

SKOK DO DÁLKY

Jak daleko se dá doskočit po jedné noze, snožmo, s rozběhem nebo z místa? Jak dlouhý je jeden krok nebo jak velká je mezera mezi dvěma lidmi s rukama nataženýma před sebou? To vše je třeba vyzkoušet a naučit se odhadnout každou vzdálenost.

SPRINT DRÁHA

Na této dráze si hráči procvičí především skoky a rychlá běh. Začínají proskákáním puntíků střídavě levou a pravou nohou, sprintují, skáčí snožmo do mezer mezi obdélníky (ideálně po špičkách) a opět sprintují do cíle. Hru je ve více hráčích možno stopovat a srovnávat své výsledky.

TWISTER

Hra začíná roztočením láhve uprostřed velkého kola. Podle toho, na jakou barvu a končetinu hrdlo láhve ukáže, musí hráč na hrací ploše přesunout příslušnou část těla. Hráči se postupně střídají a hra pokračuje až do doby než se nějaký hráč není schopný přemístit podle určení láhve.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru