Česky

Česky

English

menu
zavřít

Martin Hamrlík. Nová nemocnice? Za mě ano, ale musí se vyřešit doprava

3. 4. 2019

Aktuality

27

Zlín - Ikona hokejového Zlína, bývalý vynikající obránce, současný asistent trenéra u extraligového týmu. Martin Hamrlík. V rozhovoru o nedávno skončené sezoně...

Martin Hamrlík na střídačce Beranů Zlín. ZLIN PRESS - Jiří Zaňát

Zlín - Ikona hokejového Zlína, bývalý vynikající obránce, současný asistent trenéra u extraligového týmu. Martin Hamrlík. V rozhovoru o nedávno skončené sezoně, nové nemocnici v Malenovicích i rekonstrukci zimního stadionu.

Jak hodnotíte, s odstupem několika týdnů, sezonu z pohledu extraligových Beranů?

Udělal se kus práce. Postoupili jsme do předkola play off, což asi nikdo nečekal. Zlepšil se i herní projev mužstva. Já tedy hodnotím sezonu jako úspěšnou.

Hrál tým podle vás na úrovni svého maxima?

Odpovím takto: mohlo to být o hodně horší, ale jen o kousek lepší. Řada našich hráčů má sebou životní sezonu, všichni v týmu se vyždímali na maximum. Jistě, vždy se může něco povést lépe, měli jsme třeba sérii zápasů, kdy jsme z osmi prohráli sedm. Ale nahradili jsme to poslední čtvrtinou dlouhodobé části, která nám vynesla účast v předkole. Jak jsem řekl, hráči do toho dali úplně všechno a já hodnotím sezonu jako úspěšnou.

Poměrně neobvyklé bylo putování brankáře Libora Kašíka. Začal v ruském Chabarovsku, poté si zachytal v Brně a poté se vrátil do Zlína. To vše během jedné sezony…

Ano, bylo to neobvyklé. Nikdo z nás nečekal, že se k nám v průběhu sezony vrátí. Manažeři se ale této možnosti nezalekli, my trenéři jsme jim k tomu dali zelenou. Bylo jen dobře, že se k nám Libor vrátil, že jsme ho měli k dispozici.

Jak sezona skončí, řeší se hned další. Budete pokračovat na střídačce Beranů?

Určitě mám zájem. Svůj problém s kolenem jsem si do značné míry vyřešil, je stabilizované. Takže mám chuť pokračovat, zdraví mi to dovolí. Do konce dubna by mohlo být jasno.

Pojďme k dalšímu tématu. Jak se jako obyvatel Malenovice díváte na záměr postavit vedle nich novou nemocnici?

Musí se vyřešit doprava k ní. Už nyní jsou cesty vytížené a nápor související s novou nemocnici by už nezvládly. V tom vidím problém. U nás je totiž zvykem nejprve něco postavit a potom řešit, jak se k tomu dostat. Na to musí lidé, co na přípravě nové nemocnice pracují, myslet. Ale jinak je podle mě záměr postavit novou nemocnici dobrým nápadem. Je vždy lepší postavit něco nového než rekonstruovat staré, což je právě tento případ. Takže za mě nová nemocnice určitě ano.

Sledujete v klubu přípravy rekonstrukce Zimního stadionu Luďka Čajky?

Sledujeme, ale dokud nepřijedou stavební stroje, tak to bude jen téma z říše pohádek.

Ve věci modernizace zimního stadionu se výrazně angažuje i město Zlín. Jste za to rád?

Rozhodně, město je pro mě garantem, že to může dobře dopadnout. Tak významného soukromého investora jako je město tady nenajdete. Přístup města k hokeji, ale i obecně ke sportu se mi líbí. O sport se stará super. Jsem rád, že ho má na starosti Mirek Adámek. Začínal s námi na střídačce, sportu rozumí. A teď ho jistí z radnice.

 

Infobox

Martin Hamrlík strávil většinu své profesionální hokejové kariéry ve Zlíně. V nejvyšší soutěži odehrál celkem 970 utkání a vstřelil v nich 152 branek. V lednu 2017 se dočkal symbolického ocenění ve formě vyvěšení svého dresu s číslem 41 pod střechu Zimního stadionu Luďka Čajky. V současnosti je asistentem trenéra u extraligového týmu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru