Česky

Česky

English

menu
zavřít

Máte nápad jak vylepšit své město? Přihlašte se do projektu Tvoříme Zlín

24. 5. 2023

Aktuality

429

Zlín -  Projekt Tvoříme Zlín, který pomáhá realizovat nápady jeho obyvatel, má před letošní uzávěrkou. Podávání návrhů pomocí formuláře bude na webových stránkách www.tvorimezlin.cz možné už jen do středy 31. května.

Novinkou letošního už šestého ročníku je navýšení projektového rozpočtu. Magistrát města Zlína pro něj uvolní místo dosavadních pěti celkem sedm milionů korun, celková částka se tradičně rozdělí do dvou kategorií. Takzvané malé projekty získají tři miliony, přičemž náklady na jeden projekt mohou dosáhnout maximálně 750 tisíc korun včetně DPH.

Realizovat se bude právě tolik malých projektů, kolik se jich svými náklady vejde do přidělené částky,“ přibližuje náměstkyně primátora a radní pro mládež, tělovýchovu a sport Jana Bazelová.Čtyři miliony se přidělí na takzvané velké projekty, jejichž realizační náklady přesáhnou 750 tisíc korun, ale zároveň nepřekročí částku dva miliony včetně DPH. To znamená, že realizovat se bude právě tolik velkých projektů, kolik se jich svými náklady vejde do přidělené částky,“ doplnila náměstkyně.

Projekt Tvoříme Zlín si získal mezi obyvateli rychle oblibu. Z dvaceti loňských návrhů lidé vybrali pět malých a dva velké projekty, které nyní čekají na realizaci. Největší podporu dostaly v kategorii Velké projekty Modernizace skateparku BARTOŠKA a plán na vznik kuličkové dráhy. V kategorii Malé projekty zvítězil návrh na novou výsadbu zeleně nazvaný 700let Zlína: Stromy a lidé. Na dalších místech se umístily projekty Kultivace zastávky autobusové linky č. 33 Broučkova – směr Bartošova čtvrt, Workoutové hřiště Zálešná, FootGolfové hřiště ve Zlíně a Revitalizace dětského hřiště č. 18 mezi domy u Podvesné IV.

 

Harmonogram 6. ročníku Tvoříme Zlín
1. Předkládání návrhů (1. dubna – 31. května)
2. Posuzování návrhů (1. dubna – 30. září)
3. Veřejná prezentace (6. listopadu)
4. Hlasování (6. – 26. listopad)
5. Zveřejnění výsledků hlasování (prosinec)

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru