Česky

Česky

English

menu
zavřít

Mateřská škola Dětská otevřela novou zahradu U ptáčat

4. 10. 2019

Aktuality

13

Zlín – Děti z Mateřské školy Dětská na Jižních Svazích začaly využívat nově zbudovanou školní zahradu U ptáčat.

Děti budou pěstovat květiny a zeleninu

Zlín – Děti z Mateřské školy Dětská na Jižních Svazích začaly využívat nově zbudovanou školní zahradu U ptáčat. Na investici do rekonstrukce zahrady ve výši cca 2 milionů korun se podílelo statutární město Zlín, rodiče dětí ze školy, donátoři a další sponzoři.

„Jsem vždy potěšen, když se podpoří a následně kvalitně zrealizuje dobrý projekt, obzvláště pokud se týká našich nejmenších a péče o ně. Prostor nové zahrady je osazen nejmodernějšími hracími a vzdělávacími prvky.Odborníci z realizační firmy ji koncipovaly tak, aby maximálně podporovala psychosomatický vývoj předškolních dětí. Navíc zahrada neslouží jenom našim dětem z mateřské školy, ale ve volném čase ji mohou  využívat i handicapované děti z vedlejší základní školy,“ sdělil primátor města Zlína Jiří Korec, který se otevření nové zahrady osobně zúčastnil.

Zahradě U ptáčat dominuje velké pískoviště se zabudovaným hracím prvkem uprostřed a multifunkční herní sestava. Část vzdělávací zóny zahrady je upravena jako venkovní učebna, jejímž účelem je v dětech posílit vztah k přírodě.

„Multifunkční herní sestavu tvoří věže s průlezkami, mosty, houpadla, skluzavky, pískoviště a také mezi dětmi oblíbená horolezecká stěna. Snažili jsme se co nejvíce využít celého prostoru zahrady včetně svažitého terénu, proto například skluzavky jsou osazené částečně do svahu. Důležitým prvkem pro přirozené spojení dětí s přírodou bylo vybudování venkovní učebny, na níž navazují vyvýšené záhony. Děti už je osadily květinami , o které společně pečujeme,“ vysvětlila ředitelka mateřské školy Ivana Scharfová a vzkázala:

„Všem, kteří se na realizaci zahrady podíleli moc i za děti děkujeme!“

Kompletní rekonstrukce zahrady včetně zpevněných a dopadových ploch trvala tři měsíce a byla otevřena v září velkou Zahradní slavností.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru